Kadir Toprakkaya

Nermin Yurtoğlu, Elite World Hotels’in CMO’su oldu

Nermin Yurtoğlu, Elite World Hotels’in CMO’su oldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm dünyasının başarılı ve deneyimli ismi Nermin Yurtoğlu, Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri Elite World Hotels’te Chief Marketing Officer (CMO) olarak göreve başladı.

Nermin Yurtoğlu, Ankara Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Dünyanın en prestijli turizm okullarından biri olarak kabul edilen İsviçre’deki Ecolé Hotelier de Lausanne’da eğitimine devam eden Yurtoğlu, Londra’da City University’de dijital pazarlama, MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) girişimcilik eğitimi aldı. Profesyonel Turizm Yöneticileri Kulübü olan SKAL International İstanbul, Gastronomi Turizmi Derneği, ETOA (Avrupa Turizm Derneği), Chartered Instutite of Marketing (CIM) kuruluşu üyesidir. Pazarlama, strateji ve markalaşma konularında uzman olan Nermin Yurtoğlu, aynı zamanda girişimci ve seyahat yazarı kimliği taşıyor.

SEKTÖRDE 20 YILLIK YÖNETİCİLİK TECRÜBESİ

Turizm sektöründe 20 yılı aşkın süredir farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Yurtoğlu, profesyonel kariyerine Dedeman Hotel’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak başladı. Hotel Zurich İstanbul ve Sabrinas Haus Luxury Hotel’de Genel Müdürlük, Robinson Club’da Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, Sura Hotel &Tourism Group’ta CEO’luk görevlerini üstlendi. Nermin Yurtoğlu, turizm sektöründe yatırımları ve hizmet kalitesi ile adından sıkça söz ettiren Elite World Hotels ile kariyerine devam etmekten memnun olduğunu belirterek, yeni dönemde de yenilikçi ve atılımcı bir marka olarak adım atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Nermin Yurtoğlu

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su