Hava Asal

Turizmcilerin iştahını kabartan sayı! 140 bin kişi tatile çıkacak

Turizmcilerin iştahını kabartan sayı! 140 bin kişi tatile çıkacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yılbaşı tatilinin perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle, birçok çalışan cuma gününü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmayı tercih etti.
Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, yılbaşına denk gelen turizm paketlerinin satışlarının, geçtiğimiz yıla oranla 4 kata yakın artış gösterdiğini belirtti. Yılbaşında 140 bin civarında misafirin yurt içi ve yurt dışı turizm paketlerinden yararlanacağını öngördüklerini söyleyen Karayal, yurt içinde Uludağ, Palandöken gibi kayak merkezlerinin en fazla ilgiyi gördüğünü vurguladı.
Yılbaşı tatilinin perşembe gününe denk gelmesi, tatil satışlarında hızlı bir artışa yol açtı. Pek çok çalışan yılbaşı tatilini takip eden cuma günü için izin alarak 4 günlük tatil programı yapmaya başladı. Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, yılbaşına denk gelen dönemde 140 bin civarında misafirin yurt içi ve yurt dışı turizm paketlerinden yararlanacağını öngördüklerini söyledi. Yılbaşına denk gelen turizm paketlerinin satışlarının geçtiğimiz yıla oranla 4 kata yakın artış gösterdiğini vurgulayan Karayal, bunların bir kısmının paket tur, bir kısmının ise otellerin yılbaşı paket programlarından oluştuğunu ifade etti.
Yılbaşı tatilini kayak tatili olarak değerlendirmek isteyen pek çok misafirin, bu yıl otel rezervasyonlarını yaptırmaya başladığını sözlerine ekleyen Kaan Karayal, şu bilgileri verdi: “Yılbaşını yurt içinde geçirmeyi tercih eden tatilciler, Uludağ ve Palandöken gibi kayak merkezlerine yoğun talep gösteriyorlar. Ayrıca, Abant ve Antalya’ya olan rezervasyonlarda da ciddi artış gözleniyor. Yılbaşında yurt dışı tatilini tercih edenler ise genellikle Roma, Paris, Barselona ve Venedik’i tercih ediyorlar. Çocuklarıyla birlikte ailece tatile çıkacaklar çoğunlukla Roma ve Paris’i tercih ederken, Barselona ve Venedik daha çok genç çiftler tarafından ilgi görüyor. 5 günlük yurt dışı tatili için ortalama kişi başı fiyatın 550 Euro olduğunu söyleyebiliriz. Yurt içinde konaklamak isteyenlerin ise 4 gece 5 günlük konaklama için ortalama kişi başı 600 TL ödeyeceklerini belirtmek mümkün.”

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor