Cenay Toprakkaya

Turizmciler “sürdürülebilir gelecek” için buluşuyor

Turizmciler “sürdürülebilir gelecek” için buluşuyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm sektörünün sürdürülebilir gelecek vizyonuna yön veren “Greening Hotels / Yeşillenen Oteller Sertifikası Bilgilendirme Semineri”, 5 Aralık tarihinde Eskişehir’de düzenlenecek.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), turizm sektörünün geleceği için global turist tercihleri ve verimli kaynak yönetimi gibi işletmeleri karlılığa götüren iş modeli hedefliyor. TÜROB, bu hedef doğrultusunda Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliği ile oluşturulan Greening Hotels / Yeşillenen Oteller Sertifikası’nın Anadolu Bilgilendirme Semineri’nin ilkini SKAL işbirliğiyle gerçekleştiriyor. Seminer, 5 Aralık 2016 Pazartesi günü Eskişehir SennaCity Hotel’de düzenlenecek.

sürdürülebilir gelecek

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AKADEMİSİ HAKKINDA

Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sosyal girişim. Türkiye’de iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerininin yerleşimi, gelişimi ve toplumda sürdürülebilir yaşam şeklinin gelişimi için global yaklaşımla sürdürülebilirlik çalışmaları yapan Sürdürülebilirlik Akademisi, güçlü sürdürülebilirlik platformları yaratarak bu alanda önderlik yapmakta. Bu kapsamda Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek için çalışan ve iş süreçlerine sürdürülebilirliği yerleştiren ve yerleştirmeyi hedefleyen ulusal ve uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet işbirliği ile araştırmalar, konferanslar, seminerler, workshoplar, kurumsal eğitim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ile danışmanlık ve üniversite gençliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını yürütmekte.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su