Haber Merkezi

Turizm jandarmasına ileri sürüş eğitimi

Turizm jandarmasına ileri sürüş eğitimi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki turizm merkezlerinde görev yapan 25 kişilik jandarma asayiş timine, ileri sürüş eğitimi verildi. Program sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan Jandarma Motosiklet Asayiş Timi gösteri yaptı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, vatandaşa hizmet noktasında jandarma ekiplerinin son yıllarda teknolojiyi de kullandıklarını söyledi. Jandarmanın görevinin sadece askeriyenin içinde olmadığını kaydeden Çiçek, şunları ifade etti:

Muğla Valisi Amir Çiçek

JANDARMA GÜLEN YÜZÜNÜ VATANDAŞA GÖSTERİYOR

“Jandarma en iyi hizmeti verebilmek için vatandaşla kucaklaşarak, iç güvenliğin sağlanmasında özveriyle çalışıyor. Jandarma artık gülen yüzünü vatandaşa gösteriyor. Suç ve suçlulukla mücadelenin vazgeçilmez unsurları olan motosikletli asayiş ekiplerinin aldıkları ileri sürüş eğitimi, büyük önem taşıyor.”

Muğla İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan

EMNİYET VE ASAYİŞ İÇİN BİLGİ ÇAĞINA UYUM ŞART

Muğla İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan ise eğitimli, nitelikli ve disiplinli personelin her türlü ortamda görev yapabilecek yapıya sahip bulunduğunu söyledi. Emniyet ve asayişin sağlanması için bilgi çağının hızlı gelişimine uyum sağlanması gerektiğine işaret eden Özfidan; “Yılda yaklaşık 7 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Muğla’da, emniyet ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda motosikletli asayiş timleri, sınırlı trafiğe müsaade edilen turistik alanlarda, sahil şeritlerinde, tamamen trafiğe kapalı yol ve bölgelerde, ormanlık alanlarda, ören yerlerinde görev yapmaktadır” şeklinde konuştu.

ileri sürüş eğitimi  

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su