Oktay Emlik

Transanatolia Rally için nefesler tutuldu

Transanatolia Rally için nefesler tutuldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin tanıtımı için uluslararası organizasyonlara desteğini sürdüren TÜRSAB, 04-11 Ağustos 2018 tarihleri arasında sekizinci kez düzenlenecek olan Transanatolia Rally Raid’in ana sponsorları arasında yer aldı. İzmir’den başlayarak, Anadolu’da 19 ilden geçecek ve Efes Örenyeri’nde sona erecek olan uluslararası dev organizasyon, dünyanın dikkatini Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerine çekecek.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; Transanatolia Rally Raid gibi etkinliklerin ülkemizin az bilinen eşsiz güzelliklerinin tanıtımına ve yüksek gelir gruplarının ilgisini çekmeye yönelik çok önemli rol oynadığını vurgulayarak; “Benzer etkinlikleri bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

KÜLTÜRLE YOLCULUK, DOĞAYLA YOLCULUK, TARİHLE YOLCULUK

“Ride with culture, ride with nature, ride with history, ride with Anatolia” (Kültürle yolculuk, doğayla yolculuk, tarihle yolculuk, Anadolu’da yolculuk) sloganıyla yola çıkan Transanatolia Rally Raid, Anadolu’da tarihi birçok bölgeyi ziyaret eden parkurlarıyla ülkemizin tarih, kültür ve doğasını dünyaya tanıtmak için çok önemli bir fırsat sunacak. Yüksek gelir gruplarının ilgisini çeken, yarışarak keşfetme imkanı sağlayan ve dünyanın dört bir yanından gelen pilotlara bol çekişmeli bir mücadele sunan Transanatolia Rally Raid, yerli ve yabancı medya mensuplarınca takip edilecek.

2 BİN 850 KİLOMETRELİK GÜZERGAH

Dünyada spor ile tarihi birleştiren tek yarış olan Transanatolia Rally Raid, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek olan seremoni ile başlayacak. Simav Gölcük Yaylası güzergahından Kütahya’ya doğru ilerleyerek Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri üzerinden Haymana’ya ulaşacak. Tuz Gölü üzerinden devam edecek olan Rally Raid, Güzelyurt Yüksek Kilisesi’nden Soğanlı Vadisi ile yoluna devam edip, Türkiye’nin Alpleri sayılan Aladağlar, Bolkar Dağları üzerinden istikametini Konya Karaman’a çevirip, Beyşehir Gölü üzerinden güneye doğru inmeye devam edecek. Pilotlar; Köprülü Kanyon, Salda Gölü ve Pamukkale’yi geçtikten sonra Efes Örenyeri’nde 2 bin 850 km’lik parkuru sonlandıracak. Motor sporları tutkunları ve yarışmacılar, Anadolu’nun güzellikleri arasında ilerlerken, zamana karşı verilen nefes kesen mücadeleyi izleyecekler.

SIRADIŞI ETAPLARLA BENZERSİZ TÜRKİYE TURU

Sıradışı etaplarıyla hafızalarda iz bırakan uluslararası Rally Raid’de motosiklet, ATV, kamyon ve 4×4 arazi araçları kategorilerinden toplamda 39 araç yarışacak. Ülkemiz sporcularının yanı sıra İngiltere, İspanya, İtalya, Hollanda gibi ülkelerden 59 sporcu, 120 kişilik ekipleriyle yarışmada yer alacak. 120 kişilik organizasyon ekibinin yanı sıra TOSFED gözetmenleri, Sağlık Bakanlığı, özel kurtarma ekipleri ile mekanik teknisyenler ve misafirlerle birlikte parkurlarda 400 kişilik kamplar kurulacak.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su