Cenay Toprakkaya

TRAKYAKA’dan turizme 8 milyon liralık destek

TRAKYAKA’dan turizme 8 milyon liralık destek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), hibe desteğinin yanı sıra yurt içi ve dışındaki fuarlarda yaptığı tanıtımlarla Trakya’nın turizm potansiyeline ciddi katkı sunuyor. TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada turizm potansiyelini artırmak için stratejik olarak eylemler hazırladıklarını ve bu kapsamda birçok projeye destek verdiklerini söyledi.

Şahin, Trakya bölgesinin yerel dinamiklerini harekete geçirmek için 2010 yılından bu yana çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirerek, şu açıklamalarda bulundu: “Trakya Bölgesi’nin turizm konusunda kendisine has özellikleri var. Edirne’nin tarih turizmi, Kırklareli’nin hem tarih hem de doğa turizmi, Tekirdağ’ın da tarih, kültür ve doğa turizmi var. Ülke genelinde yapılan fuarlarda bölgemizi tanıtmak için stantlar açtık. Buralarda yaptığımız görüşmeler sonucu tur operatörlerini bölgemize getirerek, onları gezdirip yöreyi tanıttık.

TRAKYAKA

EN İYİ DESTİNASYON TANITIM FİLMİ

Alışılmışın dışında farklı turizm konseptiyle Trakya bölgesine rehberlik ve öncülük ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana turizme farklı konseptlerde destekler verdik. Trakya’da turizmde altyapı noktasında eksiklerimiz vardı. Trakya’yı tanıtan profesyonel bir tanıtım filminin eksikliğini fark ederek, bu doğrultuda bir film hazırladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı destekleriyle Yaşayan Şehirler Platformu tarafından düzenlenen Şehir Ödülleri’nde, En İyi Dentinasyon Tanıtım Filmi dalında birinciliğe layık görüldük.

Trakya

58 PROJEYE 8 MİLYON LİRA DESTEK

Trakya’nın tanıtımı noktasında faaliyetlerde bulunuyoruz. Özellikle Trakya’ya gelme potansiyeli olan ülkelere gidip, tanıtım faaliyetleri yapıyoruz. Turizmin artması için çeşitli fuarlarda bölgemize turist çekmek için çalışmalar yaptık. Son zamanlarda popülaritesi artan oryantiring gibi konseptli organizasyonlar ve turizm destinasyonu kapsamında çalışmalar yapıyoruz. Eskiden akla gelen doğa, güneş ve sahil üçgeninden turizmi ayırarak, bölgenin hangi güzellikleri ve avantajları varsa bunları öne çıkartarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Konaklama ve kültür destinasyonları kapsamında 58 projeye 8 milyon liradan fazla destek verdik.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor