Kadir Toprakkaya

TOURMAG Turizm Dergisi yayınlandı

TOURMAG Turizm Dergisi yayınlandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Turizm değerleri yönünden pek çok avantaja sahip olan Türkiye’nin bu özelliklerini iyi değerlendiremediğini yazan dergi, bu değerlerden birinin de antik kentlerimiz olduğuna değinerek, “Antik Kentlerimiz Keşfedilmeyi Bekliyor” dedi.

Japon Anadolu Arkeolojisi Araştırma Enstitüsü Başkanı Sachihiro Omura ile Gazi Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Şener’den görüşler alan dergi, Paleolitik ve Neolitik dönemlerden izler taşıyan Türkiye’nin, dünyada kültürel mirasıyla öne çıkan İtalya ve Yunanistan’dan bile önemli bir yerde olduğunu vurguluyor.

COLLESİUM’A 5, GİZA’YA 10 MİLYON TURİST

Kapak haberinde Roma’daki Collesium’u her yıl 5 milyona yakın turistin ziyaret ettiğini, Mısır’a giden yaklaşık 10 milyon turistin Giza Piramitleri’ni görmeden dönmediği açıklamalarına yer veren dergi, Türkiye’de ise özellikle din turizmi açısından son derece önemli olan Demre’deki Myra Antik Kenti, İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti, ortaya çıktığı gün tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve insanlık tarihini değiştirdiği söylenen Göbeklitepe gibi mirasların hala  keşfedilmeyi beklediğine dikkat çekiyor.

TOURMAG

TÜRKİYE’DEN ve DÜNYA’DAN TURİZM HABERLERİ

100 sayfasını dolu dolu dünyadan ve Türkiye’den turizm haberlerine ayıran TOURMAG sayfalarında pek çok ilginç haber de yer alıyor. Türkiye’nin yedi bölgesinden turizmi ilgilendiren haberlerin yanı sıra Antalya, Bodrum ve Kapadokya turizm bölgelerinden özel haberler, dünyadan ve Türkiye’den yeni destinasyonlar da dergiyi farklı kılan diğer özellikler olarak ortaya çıkıyor.

VİLLA TURİZMİ, TARIM TURİZMİ, GÖNÜLLÜ TURİZMİ

Dergi sayfalarında belki de ilk kez okuyacağınız yeni turizm çeşitleri hakkında da ayrıntılar yer alıyor. Örneğin; Sağlık Turizmi altında gelişen 3. Yaş Baharı Turizmi, Fethiye Dalyan’da Villa Turizmi, Tarım Turizmi ve Engelsiz Yaşam Vakfı’ndan Gönüllü Turizmi de dergi sayfalarında yerini aldı.

SAFFET EMRE TONGUÇ’TAN GÜLSEVİM AVCI TOLUNAY’A

TOURMAG sayfalarına turizm konusunda otorite kabul edilen isimler de yazılarıyla katkı sağlıyor. Saffet Emre Tonguç, Dr. Sinan İbiş, Ahmet Seymen, Kemal Sinmez, Çağla Gürsoy, Gülsevim Avcı Tolunay, Sema Taştan Çelepçi, Erdem Gürses, Özlem Mekik, Figen Sabırcan ve Aksel Mert Magiya tarafından kaleme alınmış yazıları ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

tourrmag-turizm-dergisi

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su