Haber Merkezi

Teleferik, Ordu turizmine 3 milyon kişi taşıdı

Teleferik, Ordu turizmine 3 milyon kişi taşıdı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ordu’nun turistik merkezlerinden Boztepe’ye ulaşımı sağlayan teleferik, faaliyete geçtiği günden itibaren 3 milyonu aşkın yolcu taşıyarak, kent turizmine büyük katkı sağladı.

Kent merkezinden 530 metre yükseklikteki ve seyir terası konumundaki Boztepe’ye yerli ve yabancı konuklar, karayolunun yanı sıra teleferikle de ulaşabiliyor. Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe’ye 7 dakikada ulaşım imkanı veren teleferik ile 6 yılda 3 milyonun üzerinde yolcu taşındı. Teleferikle sadece 2016’da 750 binin üzerinde yolcuya hizmet verildi. Teleferik taşımacılığı, kent turizmine büyük katkı sağladı.

Teleferik

TURİZM POTANSİYELİNDE ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, teleferiğin Ordu’nun turizm potansiyelinde önemli yeri olduğunu belirtti. Teleferiğin Boztepe ile kent merkezi arasındaki ulaşımı kolaylaştırdığını anlatan Yılmaz, teleferiğin 28 kabinli olduğunu, özellikle Boztepe’deki cazibe alanlarının da artırılması için çalışma yürüttüklerini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

MACERA PARKI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

“Teleferik, kentimizin en gözde turizm yerlerinden olan Boztepe’ye ulaşımda büyük kolaylık oldu. Boztepe’mizi, misyonuna uygun şekilde Türkiye’nin turizm ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Boztepe’ye çıkan yerli ve yabancı misafirlerin burada daha çok zaman geçirebilmesi ve çeşitli aktivitelerde bulunabilmesi için Macera Parkı Projesi’ni hayata geçireceğiz. Park dışında yaklaşık 30 bungalov ev, seyir terası ve dünyanın en uzun merdiveni olma özelliği taşıyan merdiven projesi gibi birçok yatırımımız olacak. Yapılacak olan bu yatırımlarla Boztepe, ülkemizin turizm ve cazibe merkezi olacak.”

YAMAÇ PARAŞÜTÜ VE ZIPLINE İLE CAZİBESİ ARTIRILACAK

Macera Parkı Projesi kapsamında çeşitli faaliyet alanlarının oluşturulacağına dikkati çeken Başkan Enver Yılmaz, burada küçük çocuklar için ağ parkuru, yetişkinler için ip parkuru gibi her yaş grubuna hitap eden farklı aktiviteler yer alacağını söyledi. Yılmaz, şehrin manzarası eşliğinde bol adrenalinin yaşanacağı Boztepe’nin teleferik ve yamaç paraşütüyle daha da rağbet göreceğini ifade ederek; “Parkta doğaya ve ağaç gövdelerine zarar vermeden kullanıma uygun ağaçlar üzerine sabit direkler ya da çelik konstrüksiyonlarla platform sabitlenecek. İçinde tırmanma duvarı, atlama platformu, zipline gibi aktiviteler yer alacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su