Haber Merkezi

Sudan’ın bağımsızlığının 61. yıldönümü kutlandı

Sudan’ın bağımsızlığının 61. yıldönümü kutlandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Sudan’ın bağımsızlığını ilan edişinin 61. yıldönümü, İstanbul’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Ritz Carlton Oteldeki resepsiyonda Sudan’ın İstanbul Başkonsolosu Emad Mirghani, konuklarını kapıda karşıladı. Türkiye ile Sudan’ın milli marşlarının okunması ve saygı duruşuyla başlayan programda konuşan Mirghani, ülkesinin milli gününün kutlamasına katılan davetlilere teşekkür etti.

Kendilerine yakışanın, bağımsızlıklarını kazanmak amacıyla hayatlarını feda eden tarihi kahramanları için saygı duruşunda bulunmak, ataları ve liderlerinin milli ruhlarını yüceltmek olduğunu belirten Emad Mirghani; “Halkımızın ilerlemesi ve refahı için kendilerini feda eden İsmail Al-Azhari, Muhammed Ahmed Mahjoup, Ali Abdüllatif ve Abdülfadıl Almaz gibi sembollerin yüce milli ruhlarını selamlayıp yüceltiyoruz” dedi.

Sudan

ULUSAL DİYALOG SONUÇLARINI VERDİ

Başkonsolos Mirghani, toplumunun her kesimine minnettar olduğunu dile getirerek; “Sudan halkının ve ülkenin gelişimi, onuru ve itibarı için kendilerini adayan herkesi tebrik ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Barışı ve sivil hayatı sürdürmek için Sudan Ulusal Diyaloğu’nun sonuçlarına müteşekkiriz” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi ülkelerinde popülaritesinin çok yüksek olduğunu hatırlatan Mirghani, şunları kaydetti:

TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ

“Tarihin derinliklerine kök salmış olan Sudan halkı ile Türk halkı ve hükümetlerimiz arasındaki kardeşçe ilişkilerimizin gücüne ve samimiyetine inanıyoruz. Bu ilerleme ve refahı daha da ileriye taşımaya kararlıyız. Yeni yıl arifesinde Vodafone Arena’daki terör saldırısında hayatını kaybeden bütün masum terör kurbanlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Bu bağlamda terörün her türlüsünü kınıyoruz. Allah, ülkenizi ve milletinizi her türlü kötülükten ve zarardan korusun. Bu vesile ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, bize sunduğu imkanlar için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’e ve aynı zamanda Türk halkına teşekkürlerimi sunuyorum.”

  

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su