Cenay Toprakkaya

Sinemia, Avrupa’nın en iyi girişimleri arasına girdi

Sinemia, Avrupa’nın en iyi girişimleri arasına girdi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Özel Sinema Kulübü Sinemia, alanının en prestijli yayınlarından Wired’ın İngiltere edisyonu tarafından belirlenen “Avrupa’nın En İyi Girişimleri” listesinde yer aldı. Her yıl 10 Avrupa metropolündeki girişimcilik ekosistemine ışık tutan listede, uzun vadede insanların yaşamlarına anlam katma potansiyeli taşıyan ve o yılın en heyecan verici girişimlerine yer veriliyor.

Yeni teknolojiler ve onların kültür, ekonomi ve politika üzerine etkilerine odaklanan dünyaca ünlü Wired dergisinin İngiltere edisyonu, her yıl düzenli olarak yayınladığı “Avrupa’nın En İyi Girişimleri” listesinde bu yıl Sinemia’ya da yer verdi. Dergide Berlin, İstanbul, Paris, Barselona, Helsinki, Londra, Amsterdam, Tel Aviv, Lizbon ve Stockholm olmak üzere 10 şehri kapsayan listeye girmeye hak kazananlar girişimlerle ilgili bilgi verildi. Sinemia özelinde, girişimin kurucusu Rıfat Oğuz’un sinema salonlarına daha fazla insanı çekme hedefine, iki bilet fiyatına bir ay boyunca her gün bir filme gitme imkanı tanıyan Premium Üyelik sistemine, girişimin aldığı yatırımlara ve globalleşme planlarına yer verildi.

SinemiaTEKNOLOJİSİ TÜRKİYE VE AVRUPA’DA İLK

Listede yer almanın kendisi ve ekibi için övünç kaynağı olduğunu belirten Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, girişimin teknolojik anlamda öncü kimliğine de vurgu yaparak; “Wired editörleri, İstanbul’un global ticaret başkenti olma kimliğinin yanı sıra giderek büyüyen teknoloji sahnesiyle de dikkat çekmeye başladığına vurgu yapıyor. Sinemia’nın bu bakış açısıyla belirlenen bir listede yer alması, bizim için çok sevindirici. Türkiye ve Avrupa’da ilk olma özelliği taşıyan, lokasyon bazlı teknolojilerle banka kartı altyapısını birleştiren sistemimizle fark yarattığımızı bir kez daha görmüş olduk” dedi.

HEDEFİ GLOBAL MARKA OLMAK

“Europe’s 100 Hottest Startups” listesine girerek ismini yılın en iyi startup’ları arasına yazdıran Sinemia; Avrupa’da geçtiğimiz yıl İngiltere’de tanınmaya başlamış, bu yılın başında ise ABD pazarına girerek, global bir marka olma yolunda hızını artırmıştı. Kurucu Rıfat Oğuz, geçtiğimiz günlerde yatırım ve finans alanında önde gelen global yayınlardan Finance Monthly tarafından “2017 CEO Awards” ödülüne layık görüldü.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor