Kadir Toprakkaya

Saklı cenneti böyle tanıtacaklar

Saklı cenneti böyle tanıtacaklar
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

NG Afyon, Frig Vadisi’ni tanıtmak ve özellikle maraton koşularında bölgenin alternatif bir rota olduğunu duyurmak amacıyla desteklediği Frig Vadileri Ultra Maratonu‘nu, 11-12 Eylül tarihlerinde düzenleniyor. Toplam 300 sporcunun katılacağı maraton, Frig Vadisi’nin doğal ve tarihi güzellikleri arasında, 100km’yi kapsıyor.

Afyonkarahisar’daki NG Afyon’un ana sponsorluğunda bu yıl 2.’si düzenlenecek olan maratona, yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 300 sporcu ter dökecek. Binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan, Frigya medeniyetinden izler bulunduran maraton, 14K, 29K, 42K, 60K ve 100K olmak üzere 5 özel parkurda, adrenalin dolu bir deneyim yaşatacak. Afyonkarahisar’da start alacak olan ultra maratonun 100 k ayağı, Afyonkarahisar, Ayazini, Avdalaz Kalesi, Bayramaliler Köyü, Döğer Kasabası, İhsaniye İlçesi’nden geçerek NG Afyon’da son bulacak.

Kral Midas’ın efsanelerine ışık tutan Afyon’un tarihi ve mistik atmosferinde 11-12 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan ultra maraton, Anadolu’da zengin kültürel miras oluşturan Frigler’in izlerini tekrar yaşatacak.

Frig Vadileri Ultra Maratonu Programı:

11 Eylül 2015 Cuma
-14:00 – 01:00 NG Afyon Otel’de Katılımcı Kayıtlarının alınması ve odalara yerleşme
-Hoşgeldiniz Partisi NG Afyon’da makarna partisi

12 Eylül 2015 Cumartesi

ng

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su