Kadir Toprakkaya

Prontotour’a yeni genel müdür!

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm sektöründe faaliyet gösteren Prontotour, yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu yapılanma çerçevesinde, Prontotour organizasyon şemasında yeni pozisyonlar açılırken, mevcut pozisyonlarda da görev değişiklikleri yapıldı.

Rekabetin çok yoğun olduğu turizm sektöründe fark yaratmanın ancak kalıcı ve kaliteli hizmet standardıyla mümkün olacağını söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran; bugüne kadar kendisinin üstlendiği genel müdürlük görevine Cenk Alptekin’in getirildiğini açıkladı. Prontotour’un Türkiye’nin en iyi outgoing tur operatörü olma iddiasını taşıdığını belirten Ali Onaran: “Bu iddiayı gerçekleştirmek bir ekip işidir. Turizm, hizmet sektörünün en keyifli ve bir o kadar da insan yatırımıyla yürüyen alanıdır. Turizmde başarının önemli faktörlerinden biri doğru kişilerden oluşan bir ekip oluşturmaktır” dedi.

Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin de “Prontotour’un hem sektördeki farklı duruşu hem de seyahatseverler nezdindeki algısını güçlendirmek adına yeni çalışmalara, özel projelere imza atmak için buradayım. Güçlü bir ailenin içinde, büyük başarılara imza atmış bir ekiple çalışmak mutluluk verici” Açıklamasında bulundu.

1444138302_Cenk_Alptekin_BAKI___A__ISI__1_

CENK ALPTEKİN KİMDİR?

28.06.1967’de İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Turizme 1988’de otelcilik alanında başlayan Alptekin, 1990’da tur operatörlüğüne geçiş yaparak 5 yıl boyunca VIP Turizm’de üst düzey görevler üstlendi. 1995-2009 yılları arasında yönetici ortak olarak Hürtur’da çalıştı. İki çocuk sahibi olan Cenk Alptekin, 2010 yılında gittiği Balkanlar ve Azerbaycan’da yurtdışı operasyonlar yürüten yönetici konumundayken, 1 Haziran 2015 tarihinde Prontotour Genel Müdür Yardımcısı oldu. Cenk Alptekin, 3 ay gibi kısa bir sürenin ardından Prontotour Genel Müdürü görevine getirildi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su