Cenay Toprakkaya

Osmaniye’ye 100 milyon TL’lik Masal Park

Osmaniye’ye 100 milyon TL’lik Masal Park
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Osmaniye’de 100 milyon lira yatırımla 35 dönüm alan üzerine inşa edilen, içerisinde çeşitli oyun alanları bulunan, bölgenin ekonomisi ve turizmine katkı sağlaması hedeflenen Masal Park, kapılarını ziyaretçilere açtı. Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan park, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katıldığı törenle hizmete sunuldu.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Masal Park Projesi’ne başlamadan önce dünyada bu konudaki en iyi örnekleri gezdiklerini belirterek, bölgeye en çok yakışacak projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Kara, iki yılda tamamlanan parkın sadece Osmaniye’nin değil, bölgenin de eğlence merkezi haline geleceğine inandıklarını vurgulayarak, bu sayede kent ekonomisine de katkı sağlanacağını bildirdi.

Osmaniye Masal Park

YILDA 2 MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFLENİYOR

Osmaniye ve çevre illerden yılda 2 milyonu aşkın kişinin ziyaret etmesinin hedeflendiği Masal Park’ın giriş alanında, 24 adet tematik dükkandan oluşan bir alışveriş sokağı yer alıyor. Türk masallarının 11 farklı kahramanının dev heykellerinin ziyaretçileri karşıladığı parkta, Türkiye’nin kültürel ve doğal güzelliklerinden esinlenerek hazırlanan Galata Serbest Düşüş Kalesi, Van Gölü Canavarı Roller Coaster, Pamukkale Splash Su Oyunu, Anadolu Rüyası, Nuh’un Gemisi, Karadeniz Bot Gezintisi gibi oyun alanları bulunuyor. Parkta ayrıca çocuklar için iki interaktif su oyun alanı, dev dijital oyun alanı, iki dev tırmanma alanı da oluşturuldu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor