Haber Merkezi

Ordu’da hedef 1 milyon turist

Ordu’da hedef 1 milyon turist
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ile seyahat acentesi temsilcileri kente gelecek.

Vali Balkanlıoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada kentin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin tanıtımını yaparak turizm endüstrisinden pay almak, tanıtım ve pazarlama politikalarını geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak için çalışmalar sürdürdüklerini aktardı. Valiliğin daveti üzerine yarın Ordu’ya gelecek 50 gazeteci ile seyahat acentesi temsilcilerinin 5 gün boyunca kentin turizm destinasyonlarını gezerek çekim yapacağını belirten Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

İLK Zİorduda-hedef-bir-milyon-turist-1RVENİN BAŞARISI UMUTLANDIRDI

“Daha önce, 6-11 Kasım 2015’te 26 ayrı ülkeden 86 gazeteci ve televizyon temsilcilerinin katılımlarıyla kentte Arap Gazeteciler Zirvesi gerçekleştirdik. Bu zirvede ilimizin tarihi ve turistik mekanları tanıtılarak, bölgemizdeki işbirliği konularında çok verimli bir çalışma gerçekleştirildi. Bu zirve, Arap medyasında geniş yer alarak büyük yankı uyandırdı. İlimizde yapılan bu zirve neticesinde ilimiz Arap yatırımcılarının ve Arap turistlerin gözdesi haline gelmiş ve 2016 yılının turizm sezonunun yabancı konaklama istatistikleri yüzde 70 oranında artmıştır. Bu durum ilimiz için memnuniyet verici olduğundan, ikinci defa Arap Gazeteciler ve Seyahat Acentaları Zirvesi’ni Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkıları ile 22-28 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.”

TURİZM SEKTÖRÜNÜN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI DEĞERLENDİRİLECEK

Ordu’nun “1 milyon turist” hedefine adım adım ilerlediğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şunları ifade etti: “22-28 Ekim 2016 tarihlerinde ilimize Irak, Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Lübnan, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, İran, Kuveyt, Fransa ve Türkiye temsilcilerinden gelecek olan ve en az 50 kişiden oluşan televizyon kanalı, basın organları ve ajans temsilcileri ile seyahat acenteleri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan zirvede, ilimizde faaliyet gösteren sektör temsilcileriyle bir araya gelinecek ve info çalışması yapılacak. İlimizdeki turizm sektörünün avantajları ve dezavantajları bir kez daha değerlendirilecek. Diğer taraftan, ilimizin doğal güzelliklerinin, şelalelerinin, ormanlarının, vadilerinin, yaylalarının, köylerinin, derelerinin tanıtılacağı zirvede, aynı zamanda yöresel yemek lezzetlerinin tadımı ve tanıtımının yanı sıra yöresel müziğimiz ile kültür-sanat değerlerimizin tanıtımı da yapılacak.”

Ordu

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su