Halil Öncü

Olympos teleferik rekor peşinde

Olympos teleferik rekor peşinde
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Olympos Teleferik bu yıl tüm zamanların rekorunu kırarak 300 bin yolcu sayısını geçmeyi hedefliyor.

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan ve bölgenin en önemli alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik rekora koşuyor. 2007 yılında hizmete geçen Olympos Teleferik bu yıl tüm zamanların rekorunu kırmayı hedefliyor. 

YAKLAŞIK 12 DAKİKA SÜREN KEYİFLİ BİR YOLCULUK

Kemer Tekirova Mahallesi’nde yer alan ve yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Olympos Teleferik, yaklaşık 12 dakika süren keyifli bir yolculuğun ardından misafirlerini 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine ulaştırıyor. Misafirler, yolculuk süresince Phaselis, Olympos Antik Kenti ve Üç Adalar’ın yanı sıra Antalya ve Kemer’in muhteşem manzarasını da izleme fırsatı yakalıyor.  Yazın serin bir ortam ve kış aylarında da kar keyfinin yaşandığı zirvede ayrıca gerçekleşen gün doğumu ve gün batımı etkinlikleri de özellikle yabancı misafirler tarafından büyük ilgi görüyor.

Olympos teleferik

“YIL SONUNDA 300 BİN KİŞİ SAYISININ ÜZERİNE ÇIKACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Keyifli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, bu sene rekora doğru ilerlediklerini dile getirerek “Bu sene rekora gidiyoruz. Ağustos ayı sonlarına geldiğimiz bu günlerde 200 bin kişi sayısını geçtik.  Yılsonunda 300 bin kişi sayısının üzerine çıkacağımızı düşünüyorum. Bu da tüm sezonların rekoru olacak. Yaklaşık her gün minimum ortalama 2 bin ve 3 bin kişi arasında kişiyi zirveye taşıyoruz. Değişik ülkelerden misafirleri kabul ediyoruz” dedi.

FİYATTA TÜRK MİSAFİRLERE POZİTİF AYRIMCILIK

İsviçreliler ile ortak yapılan bir ortak çalışma olan Olympos Teleferik olarak bu rekor sayıları gelire de yansıttıklarını dile getiren Gümrükçü, elde edilen gelirde, fiyat tarifelerinde Türk misafirlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını da söyledi. Gümrükçü “Ülkemizin dört bir yanından ve dünyanın her ülkesinden gelen çok sayıda misafirimiz var. Bu sayıların içerisinde yerli misafirlerimiz de var. Bundan bizde çok mutlu oluyoruz. Gelen misafirlerimiz hem doğayı hem de teknolojiyi yakından görme şansı buluyor ve görsel manzaranın da keyfini yaşıyorlar” dedi.

YANGIN HAVUZU OLASI YANGINA HAZIR

Son dönem ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını da dile getiren Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü “Milli parklar ile birlikte hayata geçirdiğimiz, Orman Yangınlarına anında müdahale etmek amacıyla helikopterlerin su alabileceği bir yangın havuzumuz var. Bu yaptığımız çalışma bizleri olası bir yangın tehlikesine karşı rahatlatıyor. Teleferik kabinlerimiz her 15 dakikada bir zirveye hareket ediyor. Kabin içerisindeki görevli host ve hosteslerimiz uçuş esnasında kuşbakışı bölgeyi gözlemleyip olası bir tehlike durumunda 177 No’lu Orman hattına ihbarda bulunabiliyorlar. Bu konuda çevreye ve ormanlarımıza ciddi bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Teleferik ‘ten ve zirveden görüntüler ile Genel Müdür Haydar Gümrükçü’nün açıklamalarından oluşan görüntüler aşağıdaki linktedir:

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su