Kadir Toprakkaya

Ofis mobilyanız nasıl olsun?

Ofis mobilyanız nasıl olsun?
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Modern hayatın içinde bir gününün neredeyse yarısını evinin dışında geçiren metropol insanları için gün boyu gördükleri ve kullandıkları ofis mobilyaları kuşkusuz çok önemli. Ev tipi mobilyaların yanı sıra ofis mobilyalarında da kişiye özel tasarımın çeşitlerini görebileceğiniz Modoko, tasarım ve üretimiyle dikkat çekiyor.

unnamed

Mekân hazırlamak ve o mekâna bir değer katmak, aynı zamanda işlevsel ve şık olması için de önemli. Modoko da bu beklentilerden yola çıkıyor.

Ofislerin verimli ve düşünülerek tasarlanması, ergonomik olması iş tatmini ve iş verimi açısından da hayli önemli. Bu noktada ofis mobilyaları dediğimiz masa sandalye ve koltukların ergonomik tasarımı hayati önem taşıyor.

Modoko’nun 2015 ofis mobilyaları ve ofis mobilya tasarımları bu ergonomikliği göz önüne alınarak üretilmiş ve tasarlandı. 2015 ofis masaları ahşap masalar üzerinde yoğunlaşmış ve duruma göre çeşitlilik gösteriyor. Ofis dekorasyonu masalar ve koltukların yerleşimine göre şekillenmekte ve verim açısından büyük önem arz ediyor. Ofis mobilyaları açısından diğer önemli bir husus ise ofis koltuklarıdır. 2015 ofis koltukları diğer yıllardaki gibi deri modeller üzerinde yoğunlaşıyor ve üretimleri bu anlayışa göre yapıyor. Siyah deri modelleri hayli revaçta ve tercih edilebilirlik noktasında sıkıntı çıkarmıyor. Yine ofis aksesuarları konusunda çeşitlilik hâkim. Ofis masa süsleri, ofis çiçekleri vb. aksesuarlar en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

unnamed (2)

Kitaplıklar eskiye nazaran evlerde ve iş yerlerinde daha çok tercih ediliyor. Özellikle ofislerde ve evlerde çokça kullanılan kitaplık modelleri daha da gelişti ve ihtiyaçlara cevap veren bir forma dönüştü. Klasik, modern, country ve avangard konsept çeşitliliği sayesinde ofisler artık yeni yaşam alanlarınız olma yolunda hızla ilerliyor ve kitapların dünyasına keyifle dalmanız için sizleri bekliyor… Bunun yanında, elbette faaliyet gösterdiğiniz iş alanı da ofis mobilyası seçiminizde kararınızı etkileyen en önemli öğelerin başında gelir. Çünkü her sektör farklı tarzda bir dekorasyona ve konsepte ihtiyaç duyuyor. Örneğin ciddiyet ve otoritenin hakim ve belirleyici olduğu bir hukuk ofisi ile yaratıcılığın ve esnekliğin ön planda olduğu bir reklamcılık ofisi hiç kuşku yok ki birbirinden çok farklı tarz ve temalarda ofis mobilyalarına ihtiyaç duyar… Kaliteli ve doğal bir malzemenin nitelikli tasarımla buluşması hem mekâna hem de ürüne ayrı bir değer katıyor. Ağır ve durgun tasarımların yanı sıra son derece dinamik çizgilerle tasarlanan ofis mobilyaları kullanıldığı mekâna hem ahşabın sıcaklığını hem de tasarımın çizgisel dinamizmini katmaktadır.

Yönetici ofislerinde farklı seçenekler sunan Modoko, her bütçe ve zekve uygun ofis mobilyaları vadediyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su