TURİZM HABERLERİNİ BİR DE TOURMAG TURİZM DERGİSİ SAYFALARINDA OKUYUN...

MÜSİAD, Karavan Park Projesi’ni hayata geçirdi

Yazar Kadir Toprakkaya

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi, yeni tip koranavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle sektörde yaşanan gelir kaybına alternatif turizm modellerinin çözüm olacağı düşüncesiyle Karavan Park Projesi’ni hayata geçirdi.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, çalışmadaki temel amacın yerli ve yabancı turistlerin seyahat, dinlenme ve tatil ihtiyacını, pandemi şartlarında hijyen, sosyal mesafe ve kişisel alan gibi parametrelere dikkat ederek karşılayacak sağlıklı modelleri ortaya çıkarmak olduğu kaydedildi. Açıklamaya göre karavan turizmi, bir turizm faaliyeti olmanın yanında yerel pek çok yan sektörü de canlandıran, alternatif ve bölgesel kalkınmayı hızlandıracak bir iş modeli olarak ortaya çıkıyor.

MüSİAD Karavan PArk Müsiad EXPO
YENİ BİR İHRACAT ALANI OLUŞTURMASI HEDEFLENİYOR

18-21 Kasım tarihlerinde MÜSİAD EXPO 2020 fuarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve yerel yönetimlerin desteğini alan Karavan Park Projesi’nin tanıtımı yapılacak. Fuar; karavan imalatı, kamp ekipmanı, karavan dizaynı, karavan turizmi için fiziki alanların inşası gibi konularda uzman şirketleri de buluşturacak. Proje sayesinde karavan imalatının, yedek parçası ve dizaynı ile yeni bir ihracat alanı oluşturması da hedefleniyor.

MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Muhammet Ali Özeken
ÜLKE TURİZMİNE KATKI

Açıklamada görüşlerine yer verilen MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Muhammet Ali Özeken, karavan turizminin dünyada çok yaygın olmasına rağmen Türkiye’de halihazırda istenildiği düzeyde karşılık görmediğini belirtti. Özeken, şunları kaydetti: “Covid-19 etkisiyle daralan turizm sektörüne alternatif pazarlar üretebilmek için oluşturduğumuz Karavan Park Projesi’yle, çeşitli illerde farklı güzergahlarla sağlıklı ve doğaya uyumlu karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Paydaşlarımızla, üyelerimizle, şubelerimizle Karavan Park Projesi’nin ülke turizmine katkı sağlayacağını, yapacağı iş birliktelikleri ile döviz kazandırıcı faaliyetlere katkıda bulunacağını düşünmekteyiz.”

istanbul antika ve sanat fuarı

İLGİLİ HABERLER