Haber Merkezi

Muğla turizminde hedef Uzakdoğu

Muğla turizminde hedef Uzakdoğu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı, Yatağan Bozüyük Mahallesi’nde bulunan bir restoranda gerçekleştirildi. Muğla Valisi Amir Çiçek, toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yurt dışında yürütülen algı operasyonlarını kırmak için bazı yabancı gazetecileri ve tur operatörlerini davet ederek kenti gezdirdiklerini söyledi.

YABANCI BASIN MENSUPLARINA ŞEHRİ BİZZAT GEZDİRDİ

Kentte terör anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmadığını ve turistlerin gönül rahatlığıyla tatillerini geçirdiklerini belirten Çiçek, Ukrayna başta olmak üzere birçok ülkeden yabancı turistin Muğla’ya geldiğini ve tatillerini yaptığını ifade etti. Yabancı basın mensuplarına kenti bizzat gezdirdiğini ve demeçler verdiğini aktaran Vali Çiçek, bundan çok önemli sonuçlar aldıklarını ve birtakım olumsuzluklara rağmen yabancı turistin Muğla’ya gelmeye devam ettiğini dile getirdi.

Muğla

HEDEF, SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM

Kentte özellikle bayramlarda konaklayacak otel bulunamadığını ve birçok vatandaşın ormanlık alan ve sahillerde çadır kurarak tatil yaptığını anımsatan Vali Amir Çiçek; “Biz bu yoğunluğun yılın her dönemde olması için çalışma yapıyoruz. Bölgemizdeki spor, kültür, tarih, doğa turizmi ile eko turizm olanaklarını harekete geçirmeye çalışıyoruz. Turizme yeni katılan bir kent değiliz, yıllardır turizme hizmet veriyoruz. İnşallah, 2017 yılında daha fazla turist ağırlayacağız. Burada önemli olan sürdürülebilir turizm. Bizim tek amacımız ise, bölgemizde turizm çeşitliliğini artırarak 12 ay turizm yapmak.”

EKO TURİZME AĞIRLIK VERİLECEK

Çiçek, turizmde yeni pazar arayışlarının sürdüğünü bildirerek; “Bölgemize daha fazla turist gelmesi için özellikle Uzakdoğu ülkelerinde pazar arayışlarını başlattık. Yakın gelecekte Muğla’ya dünyanın her yerinden farklı profilde turist gelecek. Turizme yeni bir anlayış getirmek amacındayız. Bu kapsamda eko turizme de ağırlık verdik.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su