Haber Merkezi

Miro sergisini görmeyi ihmal etmeyin

Miro sergisini görmeyi ihmal etmeyin
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya resim sanatının büyük ustalarından Joan Miro'nun Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki sergisi sürüyor.

 

1 Şubat 2015’e kadar kadar görülebilmesi mümkün olan sergiyi, görmeyenler için ihmal etmemeleri konusunda uyarıda bulunmak istiyoruz.

Sanatçının farklı tekniklerdeki kimi eserlerinin ve bazı kişisel eşyalarının dünyada ilk defa İstanbul’da sergileniyor olması da ayrı bir önem taşıyor.

arkaplan_germen

125 parça eser yer alıyor…

Sergide yağlıboya ve akrilik tablolar, taşbaskı ve aside yedirme  baskılar da dahil olmak üzere 125 eser yer alıyor ve Miro’nun assemblage  tekniğiyle bir araya getirdiği heykellerinin tüm aşamaları model ve çizimlerle  beraber sergileniyor. Bu önemli eserlerin yanı sıra, sergide halılar, dokumalar,  seramik ve şiir kitapları gibi sanatçının farklı tekniklerdeki çalışmaları da  sanatseverlerle buluşuyor…

joan-miro-stu00FCdyo

Müzeye giriş ücreti…

SSM’ye giriş ücretleri tam bilet 20, grup bileti (en az 10 kişi) 15,  indirimli (öğrenciler, öğretmenler) 10 lira olarak belirlenirken, müze  ziyaretlerinin çarşamba günleri ücretsiz olduğunu hatırlatıyoruz.

Müzeyi 14 yaş ve altı çocuklar ile bir refakatçi, engelliler ve bir  refakatçi, 60 yaş üzeri ziyaretçiler, Sabancı Üniversitesi akademik ve idari  personeli, ICOM Kart sahipleri ile basın mensupları ücretsiz gezebiliyor. Müzekart plus sahipleri de müzeyi, kartlarının geçerlilik süresi  içerisinde indirimli bilet fiyatı ödeyerek ziyaret edebiliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor