Halil Öncü

Mehmet Levent Kılıçoğlu: 2017 yılı, 2016’dan daha olumlu geçiyor!

Mehmet Levent Kılıçoğlu: 2017 yılı, 2016’dan daha olumlu geçiyor!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kemer Çamyuva’da bulunan Pasha’s Princess Otel’in Genel Müdürü Mehmet Levent Kılıçoğlu, geçen yıla oranla daha iyi sene yaşadıklarını belirterek, rezervasyonların da iyi gittiğini söyledi. Kemer’de fiyatların düştüğüne dikkat çeken Kılıçoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“2017 şu anda, 2016’dan daha olumlu geçiyor. Rezervasyonlar da daha iyi seyrediyor. Ancak çok fazla da heyecana kapılmamak lazım. Daha temkinli davranıp, panik yapmadan işimizi yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Çok fazla otel olduğu ve Avrupalı turist eksildiği için fiyatlar bölgede düştü. Bu arada rekabet de üst seviyede. Rusların şu anda bir tatil süreci var. Bundan dolayı da bölgede çok sayıda Rus turist var. Bu güzel bir gelişme ama dediğim gibi otel yöneticileri ve müdürleri, otelleri doldurmak için çok fazla fiyat düşürmeye başladılar. Belki kurun yükseldiğinden dolayı da bu fiyatların kompanse edileceğini düşünüyorlar ama ben öyle düşünmüyorum. TL bazında düşünmemek lazım. Geçen sene ve bu seneyi  euro ya da dolar bazında düşünmek lazım. Ama birçok kişi biliyorum TL bazında karşılaştırıp, kurun yükselmesi ile TL kazançlarının arttığını düşünüyor. Bence bu yanlış…

Mehmet Levent Kılıçoğlu

Mehmet Levent Kılıçoğlu ve Halil Öncü…

DOĞU AVRUPA PAZARINDAN OLUMLU DÖNÜŞLER BAŞLADI

Önümüzdeki bayramla beraber ve sonrasında otel doluluklarının ve fiyatların artacağını düşünüyorum. Belki  bayrama kadar biraz sıkıntılı bir dönem geçireceğiz. Umarım bu arada olumuz bir gelişme olmaz. Şu anda her gün yavaş yavaş üstüne koyarak gidiyoruz. Bizim genelde misafirlerimiz İngiliz ve Alman ağırlıklıydı. Son bir-iki senede değişen konjoktür ile birlikte Doğu Avrupa pazarında da çalışmalarımız oldu. Bununla ilgili de son iki senedir Doğu Avrupa ülkelerinde fuarlara katıldık. Bunun dönüşlerini yavaş yavaş alıyoruz. Pazarlamada yeni bir ülkeye girdiğinizde bir-iki yılda hareketin çok artmasını beklemek olası değil. Bu fuarlara arka arkaya senelerce katılıp, kontaktlarımızı devam ettirip  ve oradan gelen misafirleri memnun edersek, bu pazarlarda da büyüyeceğimizi düşünüyorum.

Mehmet Levent Kılıçoğlu

BELLİ BİR PROFİLDEKİ MÜŞTERİYE ODAKLANDIK

Biz otel olarak Rus misafir almıyoruz, almamaya da devam edeceğiz.  Çünkü bizim otelimiz 84 odalı, konspet bir otel. 15+ yaşındaki misafirlere hitap ediyoruz. Onun için belirli bir profildeki müşterilere yöneldik. Bu da nedir? Orta yaş ve üstü daha sakin dinlenmeyi seven misafirler ve daha çok batı kültüründeki, Avrupa kültüründeki misafirler. Biliyorsunuz Rus kültürü ile batı Avrupa kültürü farklı olduğu için, özellikle küçük otellerde bir arada oldukları zaman birbirlerini rahatsız ediyor ve tatillerinin kötü geçmesine sebep oluyorlar. Biz de onun için belli profildeki müşteriye odaklandık. Bunu da oda sayımız az olduğu için yapabiliyoruz. Ama 300-400 odamız olsaydı, bu profili genişletmek zor olurdu. Şu ana kadar da bunu başardık diyebilirim. Bu konsepti oturttuk ve özellikle İngiliz ve Alman pazarında müşteride talep buldu. 2015’e kadar zaten sıkıntımız yoktu, erken rezervasyonla doldurabiliyorduk. Ama malum 2016 ve 2017’de bunları konuşamaz hale geldik. İnşallah daha iyi oluruz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su