Haber Merkezi

Mardin karlar altında bir başka güzel

Mardin karlar altında bir başka güzel
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Mardin’de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, beyaz örtüyle kaplanan ve akşam saatlerinde ışıklandırılan tarihi yapılar eşsiz bir güzelliğe büründü.

Tarihi camileri, medreseleri, mezarlıkları, caddeleri, evleri, müzesi ve kalesi ile ziyaretçileri büyüleyen; “gündüz seyranlık, gece gerdanlık” olarak nitelendirilen Mardin’de, kar yağışının ardından havanın kararmasıyla seyirlik manzaralar oluştu.

TARİHİ MEKANLAR, BEYAZ ÖRTÜSÜ İLE GÖRENLERİ BÜYÜLEDİ

Daracık sokaklarında dolaşırken mimarisi, tarihi ve görsel değerleri ile insanı geçmişte yolculuğa çıkaran kente kar yağışı ayrı bir güzellik kattı. Mardin Kalesi, Kasımiye Medresesi ve Ulu Cami başta olmak üzere ışıklandırılan çok sayıda tarihi mekan, beyaz örtüsü ile görenleri büyüledi.

KAR TEMİZLEME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından kanun hükmünde kararname kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Belediyesi ekiplerince, ulaşımın güçlükle sağlandığı bölgelerde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sürdürülüyor. İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri de soğuk ve donmalara karşı vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Daracık sokaklarında dolaşırken mimarisi, tarihi ve görsel değerleri ile insanı geçmişte yolculuğa çıkaran kente kar yağışı ayrı bir güzellik kattı…

Mardin

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su