Kadir Toprakkaya

M.I.C.E. sektörü gün sayıyor

M.I.C.E. sektörü gün sayıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul, 26-28 Şubat’ta kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. Fuarı’na ev sahipliği yapacak

Fuar kapsamında, bu alandaki en önemli ödüllerden biri kabul edilen ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri de sahiplerini bulacak.Tüm dünyada hızlı bir yükseliş grafiği izleyen kongre, toplantı ve etkinlik (MICE) sektörünün en büyük uluslararası buluşması ACE of M.I.C.E. Fuarı, bu yıl ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 26-28 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar, Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerini buluşturacak. MICE sektörünün bilinirliliğini artırmak amacıyla Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen ve genel koordinasyonu Tatu Event tarafından yürütülen ACE of M.I.C.E. Fuarı’na bu yıl İspanya’dan Azerbaycan’a, Avusturya’dan Yunanistan’a 25 ülkeden etkinlik planlayıcıları ve kongre organizatörleri katılacak; oteller, etkinlik yönetimi, sahne-dekor-stant tasarım ve uygulama, transfer, dönemsel İK, ses-ışık-görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren 325 firma stant açacak.

ace-of-m.i.c.e.,kongre,-toplanti,–etkinlik,toplanti,2.jpg

SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLLERİ

Fuar, 26 Şubat Perşembe akşamı, Volkswagen Arena’da düzenlenecek, sektörün önde gelen temsilcilerinin de bulunduğu, 2 bin kişilik açılış partisiyle başlayacak. 27 Şubat Cuma günü ise Haliç Kongre Merkezi’ndeki görkemli bir törenle ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri sahiplerini bulacak. Üç ana kategoride toplam 23 dalda verilen ödüller için bugüne kadar 151 başvuru oldu. 90 Kişilik Jüri Heyeti ve www.miceodulleri.com web sitesi üzerinden sektör profesyonelleri tarafından yapılacak oylamalar ile kazananlar belirlenecek. 2012 yılından bu yana dağıtılan ödüllerin takdim edildiği geceye finalistlerin yanı sıra Türkiye ve Uluslararası MICE sektörü profesyonellerinden oluşan 3.000 davetli katılacak.

ACE of M.I.C.E. Fuarı’nın bu seneki bir önemli özelliği de, ilk kez sektörle ilgili istatistiki bir çalışmanın yapılıyor olması. Kongre, toplantı ve etkinlik alanlarında faaliyet gösteren yüzlerce kişinin katıldığı ve sektöre dair önemli bilgileri gün ışığına çıkaracak anketin sonuçları Ocak ayında İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak. Türkiye’de düzenlenen ilk ve tek MICE fuarı olan etkinlik bünyesinde ayrıca pek çok panel, seminer, konferans ve network buluşması gerçekleşecek. 2014’te yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği ACE of M.I.C.E. Fuarı’na ilginin bu yıl daha da artması ve 13 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. ACE of M.I.C.E. hakkında ayrıntılı bilgiye www.ameistanbul.com adresinden ulaşılabilir.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor