Haber Merkezi

Lübnanlı turizmciler Türkiye için toplandı

Lübnanlı turizmciler Türkiye için toplandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’den bazı otel ve havayolu şirketlerinin yanı sıra Lübnanlı turizmciler, başkent Beyrut’ta bir araya gelerek Türkiye’deki turizm sektörünü ele alan bir çalıştay gerçekleştirdi.

İstanbul, Antalya, Dalaman ve Bodrum’dan 12 otel, aralarında Türk Hava Yolları’nın da yer aldığı iki havayolu şirketi ve onlarca Lübnanlı turizm acentesi, “Türkiye’de Turizm” başlıklı çalıştayda karşılıklı görüşme fırsatı elde etti. Söz konusu çalıştayı düzenleyen Türkiye merkezli Adonis Turizm Satış Müdürü Harun Öztürk, bu yıl çalıştayın ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek; “Lübnan pazarı ne olursa olsun özellikle Türkiye’yi tercih ediyor. Hala daha çok iyi potansiyele sahibiz” dedi.

110 LÜBNANLI ACENTE OLUMLU CEVAP VERDİ

Geçen yıl yaklaşık 55 Lübnanlı turizm ofisinin çalıştaya katıldığını belirten Öztürk, bu yıl ise 110 Lübnanlı acentenin çalıştayın davetine olumlu cevap verdiğini kaydetti. Lübnan merkezli Pearl Blue Genel Müdürü Joseph Kasis ise, karşılıklı vizesiz seyahat imkanıyla Lübnanlıların Türkiye’ye talebinin yüksek olduğunu dile getirdi. Kasis; “Türkiye tüm tesislere ve bizim tüm ihtiyaçlarımıza sahip. Beyrut’tan İstanbul’a, Antalya’ya, Marmaris’e tüm Türkiye sahillerine misafir gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Lübnanlı turizmciler

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su