Kadir Toprakkaya

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarih mi oluyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarih mi oluyor?
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs’ta üniter devlet yerine, birleşik federal bir Kıbrıs kurulacağını söyledi. Akıncı, Kıbrıs’ta üniter devlet yerine, birleşik federal bir Kıbrıs kurulacağını söyledi. Akıncı’nın, Rum lider Anastasiadis ile biraraya gelişi sırasında sarf ettiği öne sürülen bu sözler dikkatlerin yeniden KKTC’ye yönelmesine neden oldu.

BİRLEŞİK FEDERAL BİR KIBRIS’A DOĞRU…

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs’ta devam eden müzakereler çerçevesinde ara bölgede buluştu. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Biz, Kıbrıs’ta üniter bir devlet kurmayacağız, birleşik federal bir Kıbrıs kuracağız.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yaklaşık 3 saat süren görüşmede BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim, Türk tarafının müzakerecisi Özdil Nami ve Rum müzakereci Andreas Mavroyannis ile diğer yetkililer hazır bulundu. Kıbrıs’ta müzakereler, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın göreve gelmesinin ardından BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin ara buluculuğunda 15 Mayıs 2015’te yeniden başlamıştı…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su