Haber Merkezi

Kültür ve Turizm İl Müdürleri toplandı

Kültür ve Turizm İl Müdürleri toplandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Vilayetler Evi’ndeki Kültür ve Turizm İl Müdürleri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada büyük Türkiye ruhunun el birliğiyle ayağa kaldırılması gerektiğini söyledi. Bakanlığın daha iyi hizmet vermesi için çalıştıklarını ifade eden Yayman, kültür ve sanat alanındaki eksikliklerin giderilmesi için tüm il müdürleri ve bürokratlara büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

kultur-ve-turizm-il-mudurleri-toplandi-1

PARİS NE KADAR GÜVENLİYSE, ANKARA DA O KADAR GÜVENLİDİR

Yapılacak işler için mazeret istemediklerini aktaran Hüseyin Yayman; “Öğrenilmiş çaresizlik, bunu asla kabul etmiyoruz. Eğer Cumhurbaşkanımız bize söylediyse, Cumhuriyet’imizin 100. yılında 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri hedefi koyduysa, biz bunu yapabiliriz” diye konuştu. Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele konusunda taviz verilmemesini de isteyen Yayman, kendilerine her yerde Türkiye’de güvenlik sorunu bulunduğunun söylendiğini, buna karşılık kendilerinin “Berlin ne kadar güvenliyse, İstanbul da o kadar güvenlidir. Paris ne kadar güvenliyse, Ankara da o kadar güvenlidir. Moskova ne kadar güvenliyse, Antalya da o kadar güvenlidir” yanıtını verdiklerini aktardı.

kultur-ve-turizm-il-mudurleri-toplandi-2

TÜRKİYE, DÜNYADA EN ÇOK TURİST ÇEKEN 6. ÜLKE

Bu nedenle ülkenin tanıtımı konusunda daha etkin olunması gerektiğini vurgulayan Bakan Yardımcısı Yayman, şunları kaydetti: “Türkiye turizmi son 20 yılda bu noktaya geldiyse, bizim ortak akılla bunu çok daha ileriye götürmemiz lazım. 1990 yılında Türkiye’de turistik belgeli yatak sayısı, Yunanistan’ın Rodos adasının gerisindeydi. Bugün Türkiye, dünyada en çok turist gelen 6. ülke, gelir bakımından ise 11-12. sırada. Bunu özel sektör zaten kendi dinamizmiyle yaptı. Şimdi bizim bu hikayeyi alıp, daha büyütmemiz lazım. Bunu hep beraber yapacağız.”

Kültür ve Turizm İl Müdürleri

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su