Hava Asal

KKTC turizminin canlanması için adada temsilcilik açtı

KKTC turizminin canlanması için adada temsilcilik açtı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Turizm ve Yatırımcılar Derneği (TYD) KKTC’de yatırımı bulunan ya da yatırım yapmak isteyen iş insanlarının karşılaştıkları zorlukları aşmak ve Ada turizmini canlandırmak amacıyla atağa kalktı.

Lefkoşa’da daimi temsilcilik açma kararı alan TYD, Merit Grubu Oteller Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar’ı daimi temsilcileri seçti.
Murat Ersoy başkanlığındaki dernek üyeleri, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile görüşerek yatırımcıların karşılaştıkları sorunları aktardı.
Reha Arar, “Dernek üyeleri, Türkiye’de turizmin önünü açan gerçek yatırımcılardan oluşuyor. KKTC’ye yatırım yapacakların önünü açarsak, Ada gelişir, kalkınır” dedi. Arar, en büyük sorunlarının altyapı ve ulaşım olduğuna dikkat çekerek, KKTC’nin turizmle kalkınacağını belirtti.

Dernek Başkanı Murat Ersoy ise duble yolların ve Ada’nın tek hava ulaşım noktası Ercan havalimanına ikinci pistin bir an öne yapılması gerektiğini söyledi.

Ersoy, “Charter seferlerine verilen destekler tarifeli seferlere de verilmeli. KKTC turizminin bir başka sıkıntısı ise kalifiye personel yokluğu. Başbakan Yorgancıoğlu ile istihdam konusunu geniş bir şekilde ele aldık. KKTC’de turizmde çalışacak insan kaynağına biz eğitim vermeyi planlıyoruz” dedi. (Hürriyet)

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor