Cenay Toprakkaya

Kızılırmak, Karşıyaka’ya değer katacak

Kızılırmak, Karşıyaka’ya değer katacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Karşıyaka Mahallesi’nin kentin cazibe merkezi olacağını belirtti. Mahalleye yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili vatandaşları bilgilendiren Aydın, en büyük sıkıntıların başında gelen yeni köprü ve yolun yapılacağı müjdesini verdi.

Karşıyaka’nın belediye hizmetlerinden en çok faydalanan mahallelerden biri olduğuna dikkat çeken ve bölgenin bir cazibe merkezi haline geleceğinin sözünü veren Başkan Aydın, yapımı devam eden Karşıyaka Mesire Alanı ve Sosyal Tesisler hakkında da şunları ifade etti:

Kızılırmak

GERİ DÖNÜŞ YOK, BU PROJE YAPILACAK

“Karşıyaka’nın ve şehrin en yüksek tepesine bir mesire alanı ve içerisinde bin kişilik çok amaçlı salonun da bulunacağı bir sosyal tesis yapıyoruz. İnşallah bu yıl tamamlanmış olacak. Kızılırmak, yıllardır hayal olmaktan öteye geçemedi. Biz bu sene Kızılırmak Projesi işe ilgili önemli adımlar attık. Yarışma düzenleyerek en güzelini seçtik. Artık geri dönüş yok, bu proje yapılacak.

KARŞIYAKA, ŞEHRE BİRAZ DAHA YAKLAŞACAK

Karşıyaka’nın da içinden geçen bu proje ile burası daha da değer kazanacak. DSİ kavşağından başlayarak askeri alan içerisinden yeni bir yol açılacak, çevreyolunun altından geçen yol, Kızılırmak üstüne yapılacak yeni köprü ile Karşıyaka’ya bağlanmış olacak. Tarihi Kesik Köprü’nün hemen yanına yapılacak olan yeni köprü hem mahalle sakinlerinin talebini karşılarken, hem de Karşıyaka’yı şehre biraz daha yaklaştırmış olacak.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su