Kadir Toprakkaya

Katar Turizm Otoritesi, Arabian Travel Market’a katılıyor

Katar Turizm Otoritesi, Arabian Travel Market’a katılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Katar Turizm Otoritesi (QTA) ve iş ortakları, gelecek hafta ülkeyi temsil eden en büyük heyetle birlikte dünyaca ünlü seyahat endüstrisi etkinliği Arabian Travel Market’a gidiyor. Heyet; 38 otel, tur operatörü ve diğer sektörel hizmet sağlayıcılarından oluşurken, Katar katılımcılarında geçen yıla oranla yüzde 26’lık bir artış kaydedildi.

Ortadoğu’nın seyahat ve turizm endüstrisi üyeleri için önde gelen platformu Arabian Travel Market, Katar için turizm endüstrisindeki en son gelişmeleri vurgulamak ve en yeni turizm-misafirperverlik fırsatlarını sergilemek için ideal bir fırsat sunuyor.

Katar Turizm Otoritesi

ZİYARETÇİLER KATAR MİRASINI DENEYİMLEMEYE DAVET EDİLECEK

Katar standı ziyaretçileri ülkenin en kaliteli lüks konaklama, kültürel mekanlar, aile eğlencesi, festival, etkinlik, mükemmel alışveriş, yemek ve eğlence seçeneklerini öğrenmenin yanı sıra deneyimsel etkinlikler yoluyla Katar mirasını deneyimlemeye davet edilecek. Ayrıca Katar Turizm Otoritesi ve Katar Havayolları, daha fazla aktarmalı uçuş yolcusu çekmek ve yolcuların Katar seyahatlerini kolaylaştırmak için tasarlanan yeni bir girişim ilan edecek.

arabian travel market

KATAR’DA TURİZM SEÇENEKLERİ GİDEREK ÇEŞİTLENİYOR

Katar  Turizm Otoritesi Turizm Geliştirme Müdürü Hassan Al İbrahim, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “2016, Katar’da  politik gelişmelerin olduğu, özellikle de vize uygulamasında kolaylaştırmaların kaydedildiği bir yıl oldu. Hedefimize ulaşmamızı kolaylaştıran bu muhteşem fırsatları, ziyaretçiler ve ticaret ortaklarıyla paylaşmak istiyoruz. Katar’ın gittikçe çeşitlenen turizm seçeneklerini sunabilmek için özel sektörden geniş yelpazede ortaklarımızın olması bizi çok sevindiriyor.

BİR KALKINMA ARACI OLARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM

‘Bir Kalkınma Aracı Olarak Sürdürülebilir Turizm’ temasıyla Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Dünya Turizm Günü’nün resmi kutlamalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, iş ortaklarımızla birlikte bu konuyu değerlendirmek özellikle önemlidir. Eylül ayında Doha’da yapılacak bir dizi Dünya Turizm Günü etkinliğiyle bölgedeki ortaklarımızla, ülkelerimizdeki turizm planlarının sürdürülebilirlikle  birleşerek toplumumuzun ihtiyaçlarını bugün, yarın ve gelecek kuşaklar için nasıl karşılayabileceğini keşfedeceğiz.”

SEYAHAT SEKTÖRÜ BU ETKİNLİKTE BULUŞACAK

Arabian Travel Market (ATM), bu yıl 24-27 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenleniyor. Dünya Seyahat Pazarı etkinliklerinin bir parçası olarak seyahat sektörünü buluşturan altı temel etkinlikten biri olan ATM, bu yıl dünyanın dört bir yanından 2 bin 800’den fazla ürün ve destinasyon ile 26 binden fazla satınalma sorumlusu ve seyahat acentesini bir araya getiriyor. Bu yıl 24.’sü gerçekleştirilecek olan ATM, 2.5 milyar dolardan fazla seyahat endüstrisi anlaşmalarına imkan sağlarken; yaklaşık 40 bin seyahat uzmanı, hükümet bakanı ve uluslararası basını ağırlıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su