Kadir Toprakkaya

Katar ile turizmde işbirliği artıyor

Katar ile turizmde işbirliği artıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyadaki 8. temsilciliğini İstanbul’da açan Katar ile turizmde işbirliğinin önemli ölçüde artacağı bildirildi.

QTA Pazarlama & Tanıtım Kurulu Başkanı Rashed AlQurese, Türkiye pazarının çok yüksek bir büyüme potansiyeline sahip olması nedeniyle İstanbul’da ofis açtıklarını söylerken; “Türkiye temsilciliğimiz turizm alanında iki ülke arasında gerçekleştirilen işbirliğini daha da ileriye taşıyacak” dedi.

DÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN SEYAHAT NOKTALARINDAN

Katar’ın uluslararası ziyaretçi sayısının yılda ortalama yüzde 13,8’lik büyüme ile 2009 yılından bu yana toplam yüzde 91 oranında arttığını ve dünyanın en hızlı büyüyen seyahat noktaları arasına girdiğini ifade eden AlQurese, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yeni ekonomik gerçeklikler, tatil amaçlı gelen ziyaretçileri çekebilen ve iş seyahatlerinde ortalama kalış süresini uzatan turizm ürünlerinin geliştirilmesinin önemini gözler önüne serdi. QTA olarak, sürdürülebilir bir turizm sektörü oluşturmak ve ülkeye gelen ziyaretçi akışını sürdürmek üzere birçok alanda aktif şekilde çalışıyoruz. Bu yaklaşımla, sunduğumuz ürünlerde çeşitliliğe giderek tatil amaçlı turizmin yanı sıra, iş seyahati noktası olarak da Katar’ın ününü her geçen gün artıyoruz. 2015 yılında Türkiye’den 5 bin 852 ziyaretçiyi ağırladık. Türkiye’deki tanıtım kampanyamız kapsamında gerçekleştireceğimiz seminerler, satış ziyaretleri, seyahat acentelerine yönelik TAWASH online eğitimleri, tur operatörleri ile işbirlikleri ve tanıtım gezilerinin yanısıra; yenilikçi tanıtım çalışmalarımız ile de potansiyel ziyaretçileri çekmeye çalışacağız. Katar’ın temiz ve güvenli bir ortamda yüksek kaliteli konaklama imkanı sunan mükemmel tatil köylerini, geleneksel Katar misafirperverliğini ve bölgede eşi olmayan bir dizi kültürel deneyimi Türkiye’ye tanıtacağız”.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su