Cenay Toprakkaya

Kapadokya’da gün batımı safarisi

Kapadokya’da gün batımı safarisi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları, mağara otelleri ve milyonlarca yılda oluşan doğal kaya oluşumlarıyla tanınan Kapadokya’da, sıcak hava balonlarıyla kuşbakışı izlenilen peribacaları arasında ATV araçlarla düzenlenen tura katılan turistler, bölgenin masalsı güzelliklerini yakından görme imkanı buluyor.

Doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadilerde gezinti yapan turistleri taşıyan çok sayıda ATV’nin aynı anda katıldığı gün batımı safarisi, vadilere ışık hüzmeleri bırakarak kaybolan güneşin batışıyla sona eriyor. Kapadokya’da günün her saatinde yapılabilen ATV turları için gün batımının en güzel izlendiği yamaçlara yönelik yeni güzergah belirleniyor. Güneşin batışına iki saat kala Göreme beldesinden başlayan turda, çeşitli vadilerin arasında yapılan gezintinin ardından Güllüdere Vadisi yamaçlarında mola veriliyor. Araçlarını park eden turistler, burada güneşin batışını izliyor.

gün batımı safarisi

TURİSTLER HEM GEZİYOR HEM EĞLENİYOR

Bölgede ATV araç turu düzenleyen bir firmada rehberlik yapan Ertuğrul Demirhan, son dönemde turistlerin ATV’lerle düzenlenen gün batımı turuna yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Güneş batmadan iki saat önce Çavuşin ve Aşk vadilerinden geçen güzergahı izleyerek gezinti yapıldığını anlatan Demirhan, gün batımı safarisi için yamaçlarda mola verilerek turistlerin manzarayı izlemelerinin sağlandığını kaydetti. Rehber Ertuğrul Demirhan; “ATV turunda iki saat boyunca misafirlerle vadileri geziyoruz. Belli bir noktada mola vererek, müşterilerimize gün batımını izletiyoruz. Bu araçlar arazi şartlarına uygun olduğu için, turistler hem geziyor hem eğleniyor” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su