Haber Merkezi

İzmir Turizm Fuarı’nı 38 bin kişi ziyaret etti

İzmir Turizm Fuarı’nı 38 bin kişi ziyaret etti
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm, sağlık ve gastronomi sektörünün bir araya geldiği 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 81 il ve 77 ülkeden toplam 38 bin 587 kişi tarafından ziyaret edildi.

8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde gerçekleşen fuar ve kongrenin katılımcı ve ziyaretçileri memnun ayrıldı. Önceki yıl 69 il ve 63 ülkeden 33 bin 688 kişinin ziyaret ettiği fuara, bu yıl 81 il ve 77 ülkeden toplam 38 bin 587 kişi katıldı.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-6

YENİ YOL HARİTALARI BELİRLENDİ

Seyahat acenteleri, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller ve tatil köyleri gibi sektörün tüm temsilcilerinin yerini aldığı fuarda, ticari ilişkilerde yeni yol haritaları belirlendi. Ayrıca, sağlık sektörünün desteklenmesi amacıyla ilk kez oluşturulan “Özel Sağlık Bölümü”nde özel, vakıf ve üniversite hastaneleri, sağlık turizmi seyahat acenteleri, göz hastaneleri, diş sağlığı ve estetik merkezleri, saç ekim klinik ve merkezleri, tüp bebek hastaneleri ve merkezleri, termal oteller ve tesisleri, sigorta şirketleri, asistans firmaları, zayıflama ve diyet klinikleri konusunda faaliyet gösteren firmalar kendilerini tanıtma imkanı buldu.

Izmir Turizm Fuarı

GASTRONOMİ TURİZMİ KONGRESİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fuarla birlikte eşzamanlı olarak düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi ise, sektör profesyonellerini ikinci kez İzmir’de buluşturdu. Türkiye ve dünyadan uzman akademisyenler ile ünlü gastronomi yazarlarının katıldığı konferans ve panellerin yanı sıra düzenlenen tadım şovları da büyük ilgi gördü.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-10

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su