Kadir Toprakkaya

İstanbul, Instagram üzerinden dünyaya tanıtılıyor

İstanbul, Instagram üzerinden dünyaya tanıtılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

OneIstanbul; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, TUGEV, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) işbirliğinde; tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle dünyanın gözbebeği olan İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla 2015 yılında sosyal medyada başlatıldı. Bu yıl Türk Hava Yolları işbirliğinde yürütülen #oneistanbul Instagram Yarışması’nın kazananları, Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen törenle açıklandı.

Instagram’da @oneistanbul hesabı aracılığıyla yürütülen kampanyayla İstanbul’u, sosyal medyada fotoğrafları en çok paylaşılan şehirler arasında üst sıralara çıkarmak hedefleniyor. #oneistanbul ve #istanbul hashtag’leriyle bugüne kadar 610 binden fazla fotoğraf paylaşılırken, @oneistanbul hesabının takipçi sayısı ise 100 bine yaklaştı.

istanbul
İSTANBUL’U PAYLAŞ VE UÇ

OneIstanbul Instagram Yarışması kapsamında; Turizmden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat Yönetmeni Hüseyin Karaca, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Emre Menevşe, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Aktaş’tan oluşan bir jüri tarafından “İstanbul’u Paylaş ve Uç” temasının en beğenilen fotoğrafları seçildi. Fotoğrafları en çok beğenilen yarışmacılara ödülleri, iş ve sanat dünyasından isimlerin katılımıyla Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen törenle verildi.

Oneİstanbul
TURİZM ALANINA DA DİJİTAL ÇAĞ DAMGASINI VURDU

İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul’u ebedileştirecek güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu belirterek; “İstanbul Ticaret Odası, TUGEV ve ICVB’nin Türk Hava Yolları ile birlikte organize ettiği OneIstanbul Instagram Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde bir aradayız. Hızla dijitalleşen bir dünyada yaşıyoruz. Öyle ki, yaşadığımız çağa artık dijital çağ deniliyor. Artık her alanda olduğu gibi turizm alanına da dijital çağ damgasını vurdu. Turistler aktif olarak interneti kullanıyor. Gidecekleri destinasyonlarla ilgili bilgileri tur operatörlerinden değil, internetten ediniyorlar. Dijital dünya bütün etkinliğiyle hayatımızda. Biz de bunu ticaretten turizme kadar her alanda yaşadığımız şehrin lehine kullanmak zorundayız. Özellikle de Instagram’ı kullanmalıyız. Çünkü dünya genelinde 1 milyardan fazla kişi Instagram kullanıyor ve her gün 100 milyondan fazla fotoğraf paylaşıyor. Biz de OneIstanbul Instagram Yarışması’nı hayata geçirerek, İstanbul’u dünyada öne çıkartacak bir etkinlik yapmaya gayret ettik. En güzel İstanbul fotoğraflarını milyonlarca insana sunmak, onların dikkatini çekmek istedik” dedi.

İSTANBUL, DÜNYA ŞEHİRLERİ SIRALAMASINDA 5. SIRAYA YERLEŞTİ

Yarışmaya olan ilginin tahminlerden büyük olduğunu vurgulayan Avdagiç; “Türkiye’den ve ağırlıkla yurtdışında katılan yarışmacılarımızın çektiği fotoğraflar içinden en iyisini seçmek zordu. Çünkü hepsi birbirinden güzeldi. Nihayetinde binlerce İstanbul sevdalısının binlerce farklı açıdan yakaladıkları kareler arasından seçimlerimizi yaptık. Instagram sayfamızı takip edenlere de teşekkür etmek istiyorum. Resmi hashtag’imiz #oneistanbul şeklinde. Hesabımız, Nisan 2015 yılında açıldı. Dört yıl içinde 610 binin üzerinde paylaşılan fotoğraf ile dünya şehirleri sıralamasında 5. sıraya yerleştik. Çok kısa bir zaman içinde instagram sayfamızdan paylaşılan fotoğraf sayısının hızla artacağından ve en üst sıraya çıkacağımızdan eminim” diyerek sözlerini sürdürdü.

ONEISTANBUL KAZANANLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in teşekkür konuşmasından sonra ödül törenine geçildi. Türk Hava Yolları işbirliğiyle “İstanbul’u Paylaş ve Uç” sloganıyla iki farklı dönem olarak düzenlenen ve yoğun ilgi gören yarışmanın 1. Dönem Üçüncüsü Begüm Serra Üstün, 2. Dönem Üçüncüsü Cihan Çorak, 1. Dönem İkincisi Abdullah Bilgiç, 2. Dönem İkincisi Soner Arkan olurken; 1. Dönem Birincisi Rıdvan Arvas ve 2. Dönem Birincisi Aydın Sertbaş oldu. Üçüncülük ödüllerini dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri, Filipinler’den Mikhail Tenazas ve Brezilya’dan Thiago Correa; ikincilik ödüllerini Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Sayın Emre Menevşe ve İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İsrafik Kuralay; birincilik ödüllerini ise İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Öztürk Oran ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç takdim etti.

istanbul
OneIstanbul Instagram Yarışması’nın 1. Dönem Birincisi, Galata Kulesi fotoğrafı ile Rıdvan Arvas oldu…
İstanbul
Kadıköylü fotoğraf sanatçısı Soner Arkan, Moda İskelesi fotoğrafı ile 2. Dönem İkincisi oldu…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su