Haber Merkezi

İstanbul Emniyeti’nden apartlara büyük gözaltı

İstanbul Emniyeti’nden apartlara büyük gözaltı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde ”Kızlı erkekli evlerde kalıyorlar. Yönetmelik getireceğiz ve engelleyeceğiz.” açıklamasıyla gündeme gelen apartlara yönelik denetimler yeniden başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü,’nün denetim yaptığı apartlar arasında ünlü rezidansların da olduğu belirtiliyor.

Tartışmanın “kızlı erkekli“ boyutu, apart daire ve rezidansların aynı zamanda yurt ve pansiyon gibi hizmetler için kullanılmasından kaynaklanıyordu. Erdoğan’ın o açıklamasının ardından çıkartılan genelgede, bu binaların da yangın merdiveni ve benzeri donanım açısından inceleneceği, normal işyeri açma işlemlerinin uygulanarak, denetimlerinin yapılacağı vurgulanıyordu.

Genelge, yaz aylarında çok fazla uygulanmadı. Ancak Denizli’de Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’nin “kızlı erkekli apartlara takipteyiz” açıklamasıyla yeniden tartışılırken, genelgenin sümen altından çıkarak, sadece Denizli’de değil İstanbul’da da tekrar uygulanmaya başladığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, son günlerde günübirlik kiralama yapan apart daire ve rezidanslara denetimler arttı. Ruhsatı olmayan işyerleri de kapatılmaya başlandı. Ruhsatsız olduğu için kapatılan apartlar arasında Körfez’den gelen turistlerin tercih ettiği ünlü rezidansların da olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor