Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mutfakta da birinci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mutfakta da birinci
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, 13’üncü Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Fuarı’nda yerli ve yabancı çok sayıda aşçının katılımıyla yapılan gastronomi yarışmasında, 4 altın ve 10 gümüş madalya alarak damgasını vurdu.

TÜYAP Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 13’üncü Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı çok sayıda profesyonel aşçı ve aşçılık okullarının öğrencileri de katıldı. 28 farklı ülkeden 300 yabancı şefin yanı sıra ülkemizden de 2 bin 500’ün üzerinde aşçı katıldı. Yarışmada işçilik, lezzet ve sunumda rakiplerinin önüne geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Tesisleri ve Lojistik Destek Merkezi aşçıları, 4 altın, 10 gümüş madalya alarak diğer rakiplerini geride bıraktı. Yarışmada lezzet, görsellik ve sunum dalarında Türk Mutfağı ön plana çıktı.
ALTIN VE GÜMÜŞ MADALYA KAZANAN AŞÇILAR
Florya Sosyal Tesisleri’nden Cemil Demirkol ve Dragos Tesisi’nden Rıza Şentürk “Orijinal Türk Yemeği”, Lojistik Destek Merkezi’nden Adem Dursun “Balık” ve Çamlıca Tesisleri’nden Abdullah Yılmaz “Yılın Altın Türk Şefi” kategorilerinde altın madalya kazanan aşçılar oldu.
Lojistik Destek Merkezi’nden Mustafa Karadağ “Kuzu”, Florya Tesisleri’nden Önder Doğan, Kasımpaşa Tesisi’nden Cemil Yıldırım ve Lojistik Destek Merkezi’nden Elvan Yavuz “Balık”, Çamlıca Tesisleri’nden Salih Aydın “Modern Kuzine”, Sultanbeyli Tesisi’nden Hüsamettin Öngel “Orijinal Türk Yemeği”, Avcılar Tesisi’nden İrfan İskenderoğlu “Asya ve Uzakdoğu Mutfağı”, Florya Tesisleri’nden Mehmet Ceneran “Restoran Tatlı Tabağı”, Küçükçekmece Tesisi’nden Raif Keserci ve Lojistik Destek Merkezi’nden Bilal Uzcan ise “Modern Türk Mutfağı” kategorilerinde gümüş madalya kazandı.

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su