Haber Merkezi

2. Helal Turizm Zirvesi yapıldı

2. Helal Turizm Zirvesi yapıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA), Serik Belediyesi ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Helal Turizm Zirvesi, Antalya’nın Serik ilçesinde yapıldı. Belek Turizm Merkezi’nde bir otelde gerçekleştirilen zirve kapsamında verilen yemeğe, Körfez ülkeleri ile İran ve Mısır’dan seyahat acentelerinin temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Gecede, zirveye katkı sağlayan kurumların temsilcilerine Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık tarafından birer plaket verildi. TYDTA Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu, 2. Helal Turizm Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden Türkiye’ye gelen turist miktarı oldukça artıyor. Türkiye’nin gelişmesi, o insanların kalbi muhabbeti ve yine Türkiye’deki insanların o insanlara alışıp sıcak davranmaları bunda çok büyük etken” dedi.

Helal Turizm Zirvesi

KÖRFEZ VE KUZEY AFRİKA ÜLKELERİNDEN GELEN TURİST SAYISI ARTIYOR

Helal turizmin dünyada büyüyen bir sektör olduğunu ve zirvenin öneminin her geçen yıl arttığını vurgulayan Göksu, şu açıklamalarda bulundu: “Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden Türkiye’ye gelen turist miktarı oldukça artıyor. Türkiye’nin gelişmesi, o insanların kalbi muhabbeti ve yine Türkiye’deki insanların o insanlara alışıp sıcak davranmaları bunda çok büyük etken. Türkiye’ye gelen turistlere baktığımızda muhafazakar ailelerin ilgi duyduğu, ayrı havuzların ve sahilin olduğu turist kapasitesinin oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.

HEDEF, HELAL TURİZMİ TÜRKİYE’DE TANITMAK

Helal Turizm Zirvesi’nin ilkinin yapıldığı geçen sene iyi bir dönüş oldu. Bu nedenle bu yıl etkinlik için gelen turizm acenteleri, yatırımcı ve gazeteci sayısını çeşitlendirdik. Zirveye 12 ülkeden 80 seyahat acentesi temsilcisi ve 15 gazeteci katıldı. Başbakanlık Yatırım Ajansı olarak hedefimiz ilk önce helal turizmi Türkiye’de tanıtmak, bu ülkelerden seyahat için gelen yatırımcıları teşvik etmek ve imkanları anlatmak.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su