Kadir Toprakkaya

Holiday Inn’den İstanbul Tuzla’ya yeni otel

Holiday Inn’den İstanbul Tuzla’ya yeni otel
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul’un Anadolu Yakası yeni bir otel daha kazanarak, beş yıldızlı otel sayısını 22’ye çıkarttı. Tuzla sahilinde “Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay” markası altında kapılarını açan otel, konum ve hizmet anlayışıyla hayli iddialı olacağı mesajını verdi. Bölgede 100 kişilik istihdam imkanı yaratan otelin 20 Ekim Cuma günü gerçekleşen açılışına Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, TUROB Başkanı Timur Bayındır ile birlikte iş ve turizm çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı.

3 BİN 500 OTEL, 450 BİN YATAK KAPASİTESİ

Genel müdürlük görevini Crowne Plaza Istanbul Asia Oteli’nin açılışını da gerçekleştiren Murat Yetişgen’in üstlendiği Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay, 290 misafirin rahatça konaklayabileceği 140 odası ile bölgeye farklılık katmayı hedefliyor. Dünya genelinde 800 milyon Euro’luk yatırım ile yaklaşık 3 bin 500 otel ve 450 bin yatak kapasitesine sahip olduğu bilinen Holiday Inn’in bir başka özelliği ise, konuklar tarafından en sevilen otel markası olması. Emin Akbaşoğlu’nun sahibi olup, oğulları Kerem ve Kemal Akbaşoğlu ile birlikte yönettikleri Troyka Turizm ve Otelcilik tarafından işletilen Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay Hotel’de 2 restaurant, 1 bar ve 9 toplantı salonu bulunuyor.

BAŞKAN AKBAŞOĞLU’NDAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Otelin açılışı öncesinde konuklara bir konuşma yapan Troyka Turizm ve Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Emin Akbaşoğlu; “Bu otelin yapım aşamasında işçilerden mimarlara kadar peç çok kişinin emeği geçti. Hepsi büyük özveri ile çalıştı. Huzurlarınızda onlara emekleri için şükranlarımı iletiyorum. Ayrıca bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız, buralara kadar geldiğiniz için de sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

AÇILIŞI KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI YAPTI

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ile birlikte otelin açılışını gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Her ne kadar otelin adının sonunda Tuzla yazıyor olsa da, bu bölge Pendik sınırları içinde kalmaktadır. Bu nedenle Pendik adına, ilçemiz sınırlarında böyle güzel bir eser kazandırılmış olmasından elbette çok memnunum. Hayırlı olmasını, bol kazançlar getirmesini diliyorum.”

Holiday Inn

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor