Kadir Toprakkaya

Hilton İstanbul Bomonti dünyanın en önemli ödüllerinden birini aldı

Hilton İstanbul Bomonti dünyanın en önemli ödüllerinden birini aldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Hilton İstanbul Bomonti, dünya otelcilik sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Gold Key Award’da ‘En İyi Üst Sınıf Otel seçildi.

 

Hizmet vermeye başladığı günden bu yana ülke içinde ve uluslararası arenada çok sayıda ödüle layık görülen Hilton İstanbul Bomonti, bir kez daha Türkiye’yi gururlandıran bir başarıya imza attı.

ABD’de düzenlenen Uluslararası Otel, Motel ve İkram Endüstrisi Fuarı (IHMRS) tarafından verilen Geleneksel Altın Anahtar Otel Tasarımında Mükemmellik Ödülü’nün ‘En İyi Üst Sınıf Otel’ kategorisinin kazananı Hilton İstanbul Bomonti oldu.

Bu yıl 34’üncü kez dağıtılan ödüller için, 19 kategoriden 280 tesis yarıştı. 1 Mart 2013 – 1 Mart 2014 tarihleri arasında yapımı veya renovasyonu tamamlanan oteller, dokuz kişilik jüri heyeti tarafından değerlendirilirken, Hilton İstanbul Bomonti, ödüllere Londra merkezli tasarımcı firma GA Design’ın başvurusuyla katıldı. Ödüller, geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerine verildi.

“DÜNYAYA TANITMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM”

Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Remco Norden duygularını şöyle ifade etti: “Böylesi prestijli bir ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Londra merkezli, ödüllü GA Design International tarafından tasarlanan, 34 kata yayılan şık otelimiz misafirlerine muhteşem bir deneyim vaat ediyor. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası alanında kurulacak alışveriş ve eğlence merkezinin yanı başındaki Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi, misafirlerine Türkiye’nin en büyük kolonsuz balo salonunun yanı sıra 829 oda ve süit ile 12.000 metrekarelik bir etkinlik alanı sunuyor. Bu ödül otelimizi dünyaya tanıtmak için atılmış önemli bir adımdır.”
Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi:
Dünyanın lider turizm ve konaklama şirketi Hilton Worldwide bünyesinde faaliyet gösteren Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi, 85’i suit 829 odası ile İstanbul’un en büyük oteli konumundadır. 12.000 metrekarelik etkinlik alanına ev sahipliği yapan otel, 6350 kişilik konferans kapasitesi, 32 toplantı odası ve biri dokuz metrelik tavan yüksekliğiyle İstanbul’un en büyük kolonsuz salonu olmak üzere iki balo salonuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Hilton İstanbul Bomonti, tamamı cam ile kaplı 34 kat üzerine kurulu etkileyici mimarisi, şık dekorasyonlu odaları, Türk ve dünya mutfağından seçkin lezzetleri sunan restoranları, Türkiye’nin ilk eforea: spa at Hilton’ı ve nefes kesen Boğaz ve şehir manzaralarıyla İstanbul’un yeni çekim noktaları arasındadır. Atatürk Havalimanı’na 45 dakika uzaklıkta, şehrin iş, tarih ve eğlence merkezlerine yakın mesafede bulunan otel, merkezi konumuyla hem iş seyahatleri hem de turistik amaçlı seyahatler için konuklarına eşsiz bir konaklama ve etkinlik deneyimi sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor