Tüm Restoranlar Lokantalar Ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl , Hiç kimse ülkemizi durdurmak isteyenlerin değirmenine su taşımasın. Evlerimize kapandığımızda saldırıları planlayanların istediklerini yapmış oluyoruz. Saldırılara karşı hep birlikte duralım dedi.

RESİMALTI AYHAN SİCİMOĞLU: Kendine Özgün üslübu ile toplantıya ayrı bir renk katan Ünlü Müzisyen ve Gurme Ayhan Sicimoğlu, çok hızlı bir şekilde Türkiye imajını yurtdışında düzeltmemiz gerektiğini belirtti.

Ünlü Tiyatro ve sinema oyuncusu Demet Akbağ’ta hayatına sahip çık video’su için herkesin kar soğuk demeden çalıştığını belirtek, herkesi korkmadan dışarı çıkmaya davet etti.

Ayhan Sicimoğlu, Demet Akbağ, Alp Önder Özpamukçu, Kaya Demirer, Ramazan Bingöl, Sinan Öncel, Saba Tümer, Mehmet Yaşin

 Ceyhun Diribaş

“Hayatına Sahip Çık” hareketi tüm kesimleri birleştirdi

“Hayatına Sahip Çık” hareketi tüm kesimleri birleştirdi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mazağacılığı Derneği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD), Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) öncülüğünde; son dönemde Türk halkının yaşam standartlarını, değerlerini, kültürünü ve alışkanlıklarını hedef alan elim olaylara karşı “Hayatına Sahip Çık” adlı sivil toplum hareketi başlatıldı.

Toplumsal paydaşların katılımı ile başlatılan hareket, bir yandan Türk halkının moralini en yüksek düzeyde tutarak tekrar hayata karışmasına destek olmayı, diğer yandan medeniyetler beşiği İstanbul’un marka değerinin korunmasını amaçlıyor. Toplumsal refah ve güven duygusunu pekiştirmeyi, insanlık dışı saldırıları gerçekleştirenlerin oyunlarına gelinmeyeceğini göstermeyi hedefleyen “Hayatına Sahip Çık” sivil toplum hareketinin detayları, dört derneğin başkanlarının ortak basın toplantısı ile Feriye Palace’da kamuoyuna duyuruldu.

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Demet Akbağ da “Hayatına Sahip Çık” videosu için herkesin kar soğuk demeden çalıştığını belirtek, halkımızı korkmadan dışarı çıkmaya davet etti…

ONLARCA ÜNLÜ İSİMDEN DESTEK GELDİ

Toplantıda Ata Demirer’den Ayhan Sicimoğlu’na, Fatih Terim’den Demet Akbağ’a kadar birçok ünlü ismin sokakta gezerken, bir restoranda yemek yerken, balık tutarken, sinemaya giderken, parkta dolaşırken çekilen hayatın içinden görüntüleri paylaşıldı. Toplantıda konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel; “Gelin ülkemize, ekonomimize, hayatımıza ve geleceğimize sahip çıkalım. Makinalarımız daha hızlı çalışsın, restoranlar ve mağazalarımız hep açık olsun. Caddeler, sinemalar ve tiyatrolar, eğlence mekanları hayatın ritmiyle yaşamaya devam etsin” dedi.

Kendine özgü üslubu ile toplantıya ayrı bir renk katan ünlü müzisyen ve gurme Ayhan Sicimoğlu, çok hızlı bir şekilde Türkiye imajını yurt dışında düzeltmemiz gerektiğini belirtti…

“BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu da; “Üst üste yaşadığımız üzücü olayların ana hedefi olan yurtta korku yaratılması çabalarının, milletimizin ve özel sektör oyuncularının devletimizle birlik olup, dayanışma içinde ve yılmadan çalışmasıyla etkisiz kalacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Hayatına Sahip Çık

Ayhan Sicimoğlu, Demet Akbağ, Alp Önder Özpamukçu, Kaya Demirer, Ramazan Bingöl, Sinan Öncel, Saba Tümer ve Mehmet Yaşin…

SEKTÖR ÜYELERİ KENETLENDİ

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya  Demirer ise, yılbaşı gecesi yaşanan saldırıdan sonra sessizleşen İstanbul sokaklarını tekrar hareketlendirmek için yurt çapında ulusal bir sivil toplum hareketi başlattıklarının altını çizerek; “Tehlike çanları asıl sokağa çıkmaya korktuğumuzda çalmaya başlayacak. Reina’da yaşanan olayın ardından Kuruçeşme’de sektör üyeleri olarak kol kola bir araya geldik. Bu birlikteliği sivil toplum hareketine dönüştürerek, tüm vatandaşlarımızı hayatlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayatına Sahip Çık

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl: Hiç kimse ülkemizi durdurmak isteyenlerin değirmenine su taşımasın. Evlerimize kapandığımızda, saldırıları planlayanların istediklerini yapmış oluyoruz. Saldırılara karşı hep birlikte duralım!..

“DÜNYA GASTRONOMİ TURİZMİNDEKİ PAYIMIZI YÜKSELTECEĞİZ”

Son olarak Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl; yaşanan saldırıların turizm sektörüne yansıyacak olumsuz etkilerini azaltabilme, oluşturulmak istenen algıyı olumlu yöne çevirebilmek amacıyla yola çıktıklarını vurgulayarak; “Dünya gastronomi turizmindeki payımızı yükseltmek için, sektör olarak el ele veriyoruz. İşte bunun için halkımıza ‘Hayatına Sahip Çık’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su