Cenay Toprakkaya

Hatay’da Süleyman Şah Heykeli açıldı

Hatay’da Süleyman Şah Heykeli açıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Aydınlık Türkiye’nin başarılı geleceği için çalışmalarına ara vermeden devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), geçmişine de sahip çıkmaya devam ediyor. Türk gençliğinin geçmişine sahip çıkarak geleceğe emin adımlarla yürümesi için yoğun çaba harcayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Büyükşehir personelleri tarafından yapılan Süleyman Şah Heykeli’nin açılışını gerçekleştirdi.

EXPO 2021, HATAY İÇİN BÜYÜK ŞANS

Kırıkhan ilçe girişinde düzenlenen törende düşüncelerini paylaşan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, heykelin yapılıp dikilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, 2021 yılında Hatay’da gerçekleşecek olan EXPO 2021’in Kırıkhan ve Hatay halkı için büyük şans olduğunu belirtti.

GİDİLECEK UZUN YOLLAR, ATILACAK İLK ADIMLAR BAŞLAR

Kırıkhanlı hemşehrilerinin yoğun ilgisi eşliğinde düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş ise; “Gidilecek uzun yollar, atılacak ilk adımla başlar. Anadolu’nun fethinde bu coğrafyanın Türk yurdu olmasında Süleyman Şah’ın attığı ilk adımların büyük önemi var. Biz ne Süleyman Şah’ı, ne de Mustafa Kemal Atatürk’ü unuttuk. Şanlı bayrağımızın bu coğrafyada dalgalanması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su