Kadir Toprakkaya

Gül ve lavantanın başkenti Isparta’dan turizm atağı

Gül ve lavantanın başkenti Isparta’dan turizm atağı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bugüne kadar gül ve lavanta ile gündeme gelen Isparta, şimdilerde sahip olduğu farklı turizm değerleriyle ön plana çıkmaya başladı. Büyük İskender’den Bizans’a, Kurtuluş Savaşı’nın kilit şehri olmasından Provence ilhamına kadar şehir öylesine önemli turizm değerlerine sahip ki, bugüne kadar nasıl olur da ön plana çıkmaz diye sormadan edemedik.

SAFFET EMRE TONGUÇ YAZDI

Hürriyet Seyahat Yazarı ve NTV Ayrıcalıklı Rotalar Programı Yapımcısı Saffet Emre Tonguç’un TOURMAG Turizm Dergisi için kaleme aldığı Isparta yazısı ile gündemimize giren Isparta’yı tüm ayrıntılarıyla inceleyerek; Vali, Belediye Başkanı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Ispartalılar ile konuştuk.

Isparta
TÜRKİYE’NİN UYUYAN GÜZELİ EĞİRDİR

Isparta denince Türkiye’nin en büyük dördüncü gölüne ev sahipliği yapan Eğirdir’e ayrı bir sayfa açmadan olmaz dedik ve Eğirdir’i de sayfalarımıza taşıdık. İtalya’nın ünlü Como Gölü’nden çok daha güzel olan, Türkiye’nin “Sakin Şehir” unvanlı bu ilçesinin Belediye Başkanı Veli Gök ile konuştuk ve bölgenin 2024 vizyonunu okuyucularımıza aktardık.

TÜRKİYE’NİN YEDİ BÖLGESİNDEN TURİZM HABERLERİ

TOURMAG Turizm Dergisi sayfaları öylesine dolu ki, Türkiye’nin yedi bölgesinden ilginç bulacağınız turizm haberlerinin yanında Antalya, Bodrum ve Kapadokya bölgelerinden turizm haberleri de dergi sayfalarında İngilizce olarak yer almakta.

USTA KALEMLERDEN DERİNLEMESİNE GEZİ YAZILARI

TOURMAG sayfalarında Saffet Emre Tonguç’un Isparta yazısı dışında, usta kalemlerin büyük bir hayranlıkla okurken adeta orayı yaşayacağınızı hissettiren gezi yazıları da sizleri bekliyor. Serda Büyükkoyuncu’dan Fransız Rivyerası ve Nice, Yaprak Gürdal’dan Uganda’nın kuzeydoğusundaki Karamoja, Yiğit Uygun’dan “Mutlaka görülesi” olarak yorumladığı Meis Adası, Melih Daşgın’dan “Gözlerime inanamıyorum” dedirtecek Faroe Adaları, Serap Gürses’ten GAP Turu, Barış Kadıoğlu’ndan Güney Amerika gezisinin ilk durağı Peru, bunlardan sadece bazıları…

TURİZMDE YENİ TREND; KAMP VE KARAVAN TURİZMİ

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Leyla Özdağ’ın, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Türkiye’nin doğa harikası olduğunu, kamp ve karavan turizminde de cazibe merkezi olacağını söylemesini son derece değerli bulduk ve sayfalarımıza taşıdık. Tabi arkadaşımız Sidal Yaşar’ın Rusya’nın popüler turizm yayınlarından Tourist Dergisi Editörü Ella Ovchar ile yaptığı söyleşi de var sayfalarımızda. Editörlerimizden Oğulcan Tatar’ın KKTC’de gerçekleşen FIJET Academy 2019 ve Burcu Kılıçarslan’ın kaleme aldığı yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti izlenimleri de sizler için TOURMAG yayınlandı.

DERGİ SATIŞ NOKTALARINDA, TURKCELL DERGİLİK UYGULAMASINDA

TOURMAG Turizm Dergisi’ni dergi satış noktalarının yanı sıra Turkcell Dergilik uygulamasından okuyabilirsiniz. Ayrıca, (0532) 266 82 43 nolu telefonu arayarak abone olabilir veya sipariş verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su