Cenay Toprakkaya

Göynük turizm için eğitim atağında

Göynük turizm için eğitim atağında
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Son yıllarda turizminin gözde destinasyonlarından biri olan Göynük, turizm hedeflerini gerçekleştirebilmek ve iddiasını sürdürebilmek için eğitim atağı başlattı. Bu kapsamda belediyenin öncülüğünde turizm sektöründe yer alacak insan kaynağı altyapısını güçlendirmek için eğitimlere başlandı.

Göynük Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Bir Göynük Masalı” projesi çerçevesinde Göynük turizm sektöründeki işletme sahiplerine ve çalışanlarına “Turizm ve Etkili İletişim” eğitimleri verildi. Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Kazan, eğitimlerin devam edeceğini ve bölgenin sürekli eğitim merkezi olacağını söyledi.

goynuk-turizm-icin-egitim-ataginda-3

SERTİFİKALARINI ALDILAR

Doğa, tarih ve inanç turizmi denince ilk akla gelen yerlerden olan Osmanlı şehri Göynük’te turizm sektöründe eğitimli işletmeciler ve çalışanlar hizmet verecek. “Bir Göynük Masalı” projesi kapsamında Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Muharrem Tuna ve Doç. Dr. Sezai Türk tarafından, Göynük’te turizm ve yan sektörlerde çalışan toplam 30 kişiye 16 saatlik “Turizm ve Etkili İletişi” eğitimleri verildi. Turizm işletmeciliği, yönetim, strateji, örgütsel davranış, kalite ve iletişim eğitimlerini tamamlayan katılımcılar, sertifikalarını törenle Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Kazan’ın elinden aldı.

goynuk-turizm-icin-egitim-ataginda-1

GÖYNÜK, MARKA KENT OLACAK

Sertifika töreninde konuşan Kazan; “Göynük turizm alanında gün geçtikçe öne çıkıyor. Bölgedeki değişimin yatırımcılarımızı da teşvik ettiğine tanık oluyoruz. Yatırımcılarımızın ve turizm sektöründe çalışan personelin daha profesyonel hizmet verebilmesi için bu eğitim programını organize ettik. Turizm için en önemli kaynak insan. Kalifiyeli insan ve profesyonel hizmet, bölgemizde turizminin gelişmesine de katma değer sağlayacak. Bir söz verdik, ‘Göynük marka kent olacak’ dedik. Bunu hep beraber başaracağız” diye konuştu.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Eğitimlere olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kazan, eğitimlerin devam edeceğini belirterek; “Göynük’ün sürekli eğitim merkezi olmasını istiyoruz. Turizm, iletişim, el sanatları üzerine verdiğimiz eğitimlerimiz sürekli olacak” açıklamasında bulundu.

TURİZMİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

“Turizm ve Etkili İletişim Eğitimleri” programını tamamlayarak sertifikasını alan otel işletmecisi Kenan Su, eğitimlerin ilçe turizmine katkı sağlayacağına inandıklarını ifade ederek; “Öncelikle bu eğitimlerin verilmesinde öncülük eden belediye başkanımıza teşekkür ederiz. Belediyemizin verdiği eğitimler, ilçemizin gelişimine katkı sağlıyor. İlçemize gelen turist sayısı her geçen gün artıyor. Biz de konaklama alanında aldığımız eğitimler ışığında profesyonel hizmet anlayışımızı geliştiriyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su