Haber Merkezi

Gölyazı’da yaz sezonu hazırlıkları

Gölyazı’da yaz sezonu hazırlıkları
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bursa’nın en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden Gölyazı’da yaklaşan yaz sezonuna hazırlık çalışmaları hızlandı. Mudanya, Gemlik ve Karacabey sahillerinin modern ve temiz bir görüntü kazanması amacıyla çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, göllerdeki çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, turizm merkezi Gölyazı Mahallesi’nin Uluabat Gölü’ne kıyı bölümlerinde su çekilmesi nedeniyle oluşan sazlık alanların yol açtığı kötü koku ve görüntü kirliliğine müdahale edildi. Kıyı şeridindeki noktalarda oluşan sazlıklar, Orman ve Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden gerekli izinler alındıktan sonra ilgili müdürlüklerin denetiminde temizlendi. Amfibik araçla yapılan temizlikle, Uluabat kıyısında görüntü kirliliği ortadan kaldırılmış oldu.

İLKBAHAR VE YAZ AYLARINDA BİNLERCE KİŞİ AĞIRLIYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, özellikle güneşin batışını izlemek için ilkbahar ve yaz aylarında binlerce kişinin uğrak yeri haline gelen turizm merkezinin, yapılan çalışmalarla bambaşka bir görünüme kavuşacağını bildirdi.

Gölyazı

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su