Haber Merkezi

Gazipaşa Havalimanı, 1 milyonuncu yolcuyu karşıladı

Gazipaşa Havalimanı, 1 milyonuncu yolcuyu karşıladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı, bu yıl hizmet verdiği 1 milyonuncu yolcuyu düzenlenen törenle karşıladı. Hollanda Eindhoven’dan Transavia Havayolları’na ait B737-800 ile Alanya’ya gelen Wim De Bruyn, terminalde düzenlenen törenle karşılandı.

Törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, ALTİD, ALTAV, havayolu ve havalimanında hizmet veren şirketlerin yöneticileri katıldı. Şanslı yolcuya TAV tarafından hediye çantası ve bir hafta konaklama, HAVAŞ tarafından VIP araçla otel-havalimanı transferi, ATÜ tarafından hediye çeki verildi.

“BÖLGEMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sekiz yıl önce faaliyete başladığımız yıl 4 bin 736 yolcuya hizmet veren havalimanımız, bugün ilk kez 1 milyon yolcu sınırını aşıyor. TAV olarak her zaman buranın potansiyeline inandık ve bu potansiyeli hayata geçirmek için gerekli yatırımları eksiksiz gerçekleştirdik. Tüm paydaşlarımızla birlikte bölgemizin tanıtımı için yoğun çaba göstermekte olup, bu çabalarımızın neticelerini görmekten de mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bugün havalimanımızdan 20 havayolu, 33 destinasyona uçuş gerçekleştiriyor. Aynı azimle çalışmalarımızı sürdürerek, bölgemizin gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Gazipaşa Havalimanı

2 BİN 350 METRELİK PİST

Gazipaşa-Alanya Havalimanı, 6 bin 400 metrekarelik terminal binası ile 2 bin 350 metrelik farklı uçak modellerine hizmet verebilen piste sahip. Havalimanı, yılın ilk sekiz ayında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 56 artışla 850 bin yolcuya hizmet verdi. Aynı dönemde dış hat yolcusu, yüzde 99 artışla 452 bin oldu. Havalimanı 2017 yılında yaklaşık 823 bin yolcuya hizmet sunarken, 5 bin 662 uçuşa ev sahipliği yaptı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su