Kadir Toprakkaya

FIJET’in 58. kongresi Tunus’ta yapıldı

FIJET’in 58. kongresi Tunus’ta yapıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun (FIJET) 58. kongresi Tunus’ta gerçekleştirildi. Tunus Sheraton Hotel’de düzenlenen kongreye, 23 ülkeden turizm yazarları ve gazetecileri katıldı. Tunus Turizm Bakanı Selma Elloumi Rekik’in de katıldığı ve son derece anlamlı bir konuşma yaptığı kongrede, Tijani Haddad yeniden FIJET’in başkanlığına seçildi. Kongreye Türkiye’den FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ve FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu katıldı.

“TURİZMİN EKONOMİYE VE BARIŞA KATKISI SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Bakan Selma Elloumi, kongrede yaptığı konuşmada ”FIJET Kongresi’nin ülkemizde yapılmasından gurur duyuyoruz. FIJET’in dünya turizmine katkıda bulunmak için son derece aktif bir şekilde çalıştığını görüyor ve takdir ediyoruz. Sürdürülebilir turizm, hepimizin ortak hedefidir. Gelecek kuşaklara güzel bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapacağız. Turizmin dünya ekonomisi ve dünya barışına katkısı son derece önemlidir” dedi.

“TURİZMİN KARŞISINDA UZUN BİR ZORLUKLAR LİSTESİ VAR”

Kongrede yeniden başkan seçilen Tijani Haddad ise turizmin dünyada hoşgörü, tolerans ve başarının önemli bir aktörü olduğuna işaret ederek, turizm kalıcı olması gerektiğine değindi ve şunları ifade etti: “Turizm alanında çalışmalarımızı yaparken, kültürel ve tarihi mirasımızı da korumalı ve gözetmeliyiz. Turizm yeni zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Bunlardan ilki terörizimdir. Terör, uluslararası camianın karşı karşıya kaldığı bir zorluktur. Bunun yanı sıra iklim değişiklikleri de turizmi etkileyen faktörler arasındadır. Turizmin karşısında uzun bir zorluklar listesi var. Bu durum ancak tüm devletlerin, hükümetlerin ve toplumların bir araya gelerek strateji geliştirmesiyle aşılabilir.”

FIJET Kongre Tunus

Kongreye Türkiye’den FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ve FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu katıldı. Sema Kutlu,Tunus Turizm Bakanı Selma Elloumi, Delal Atamdede ve FIJET Dünya Başkanı Tijani Haddad…

FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su