Kadir Toprakkaya

FIJET Akademi’den Bergama Belediyesi’ne teşekkür

FIJET Akademi’den Bergama Belediyesi’ne teşekkür
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET), genç gazetecileri turizm basınına kazandırmak adına İzmir’de düzenlediği eğitim programını başarıyla tamamladı. Türk turizmi adına son derece önem taşıyan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ziyaretleri ise sürüyor.

FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu, bu ziyaretlerden birini Bergama Belediyesi’ne gerçekleştirdi. İlçenin son derece başarılı, bir o kadar da dinamik Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i makamında ziyaret ederek plaket takdim eden Kutlu, İzmir ile birlikte FIJET Akademi üyelerine yaptığı ev sahipliği için Gönenç’e teşekkürlerini iletti.

Bergama Belediyesi

“BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK”

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise; “FIJET’i Bergama’da her zaman ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız. 2019 yılında İstanbul-İzmir Otoyolu tamamlandığında, Bergama’ya 15 kilometre kadar yakından geçecek. Bergama bağlantısı yapıldıktan sonra bu otoyolun ilçe turizmine büyük faydası olmasını ümit ediyoruz. Çünkü, İzmir’e ulaşımımız hem süre hem de mesafe olarak kısalacak” dedi.

PARŞÖMEN ATÖLYESİ NESRİN ERMİŞ’E TEŞEKKÜR

FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu’nun ikinci teşekkür ziyareti, Parşömen Atölyesi çalışmasını gerçekleştiren Nesrin Ermiş’e oldu. Bergama’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne kabulü için çalışan ekipte görev alan ve büyük emekler harcayan Ermiş’e teşekkürlerini ileten Kutlu; “Nesrin Hanım, Bergama’da parşömen üreten son ustadan el almış bir karabatak. Eğitim programı sırasında bizlere son derece ilginç bir atölye çalışmasıyla doğal yollarla parşömen yapımını öğretti. Konuklar da bundan büyük memnuniyet duydular” ifadelerini kullandı.

  

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su