Kadir Toprakkaya

Farklılık arayanlara müzede tatil

Farklılık arayanlara müzede tatil
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İnsan gözünün görebileceği en muhteşem yerlerden biri Kapadokya… Hem coğrafi hem de tarihi yapısıyla masallar diyarından farksız… 30 milyon yıl önce Erciyes, Hasan ve Melendiz Dağları’nın volkanik patlamaları sonunda ortaya çıkan, adı Hitit dilinde “Güzel atlar ülkesi” Kapadokya, gidenleri kendine hayran bırakıyor. Alışılmışın dışında bir tatil konsepti arıyor, 1,5 saatlik uçak yolculuğuyla şehrin tüm karmaşasını geride bırakmak ve masalsı bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Kapadokya sizin için unutulmaz bir alternatif olabilir.

museum_hotel_cappadocia_60

Paha biçilmez antikalar

Binlerce yıllık Kapadokya tarihini her köşesinde hissedebileceğiniz adreslerden biri de Indigo Group altında faaliyet gösteren Museum Hotel… Türkiye’nin ilk ve tek müze otelinde tüm odalar, restoran, lobi, dış mekanları Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş… 30 kaya ve taş odanın her biri farklı bir hikayeye ve özelliğe sahip. Örneğin Sultan’s Cave Suit’te yıldızları özleyenler için yatarken gökyüzünü seyredebileceğiniz özel bir tavan penceresi, Safir Cave’de ise şarap çeşmeleri var.

Museum_hotel_cappadocia_38

Vadide masaj keyfi

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum’un terasında Kapadokya manzarasına karşı tıraş olmak ya da masaj yaptırmak da mümkün. Haziran-ekim arasında ise gizli ve mistik bir Kapadokya vadisinde masaj hizmeti sunuluyor. Kapadokya denilince ilk akla gelen kuşkusuz balon. Burada balon turlarının yanı sıra cross golf, sema gösterileri, trekking, yemek kursu, at turu, safari, vadi yürüyüşleri gibi etkinliklere katılmak, otelin ekolojik bahçesinde veya üzüm bağlarında zaman geçirmek de mümkün. Otelin içindeki Lil’a restoranda ise unutulmaya yüz tutmuş özel tatlar, Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetler sunuluyor. Bu lezzetlerin tariflerini öğrenmek isteyenler için de otelin ödüllü şefi Mustafa Büyükhan yemek kursu veriyor. 1.5 saatlik yemek dersinde basit ama lezzetli birçok tarif öğreniyorsunuz. Saat 10.00’da şefle buluşup önce malzemeler için Museum’un organik bahçelerini ve yöresel pazarları ziyaret ediyorsunuz. Daha şefle birlikte mutfağa girip yemekler pişiriyor, saat 14.00’te de pişirdiğiniz yemekleri afiyetle yiyorsunuz.

Meydan1

Maara’da düğün

Bu arada nerede evleneceğinize hala karar veremediyseniz Maara Konak’a mutlaka göz atın. Museum Otel tarafından restore edilen konak masalsı bir düğün isteyenler için farklı bir alternatif. Kapadokya’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan Maara Konak, 230 kişilik açık alanları ve iki katında toplam 140 kişilik kapalı alana sahip.

museum_hotel_cappadocia_11

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su