Cenay Toprakkaya

EMITT Turizm Fuarı kapılarını 21. kez açtı

EMITT Turizm Fuarı kapılarını 21. kez açtı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 21. kez kapılarını açtı. Fuarın açılışını ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, ITE Turkey Yönetim Kurulu Üyesi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain, Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Feibig, Avrupa Oteli Restoran ve Kafeler Birliği (HOTREC) Başkanı Susanne Kraus – Winkler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb D. Rifai ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, fuar açılışında yaptığı konuşmada “Turizm aynı zamanda dünyada barışın, huzurun, güvenliğin de zemini olmaya başladı. O bakımdan bugünkü 21. EMITT Fuarı, dünyaya ve dünyayı daha yaşanmaz bir hale getirmek isteyen karanlık güçlere karşı bir meydan okumadır. Bu birliktelik, kendi başına bir mesaj oluşturuyor. Sadece burada olmamız ve birlikte olmamız bile dünyaya verilmiş bir mesaj. Evet, biz buradayız ve daha iyi bir dünya için hep birlikte mücadele etmeye, hep birlikte dayanışma içinde dünyayı güzelleştirmeye devam edeceğiz. 21. EMITT Fuarı’nın sadece Türkiye turizmine değil, dünya turizmine katkıda bulunmasını diliyorum” dedi.

12 SALON, 80 ÜLKE, 5 BİN KURUM VE KURULUŞ

Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMITT, bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda, 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluşu ağırlayacak. Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT, fuar boyunca devam eden “Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler”, “Özgünlükleriyle Markalaşan Şehirler” ve “Kent, Kültür ve Yaşam: Mardin” başlıklı panellerle sektöre bilgi akışı sağlayacak.  EMITT süresince katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleşecek. Seyahat tutkunlarının buluşma noktası olan EMITT, 29 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

EMITT

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5 TURİZM FUARINDAN BİRİ

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan  E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenleniyor. Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; uluslararası alanda yeni satınalma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunuyor. Katılımcıların iş hacimlerini arttırma olanağı bulduğu fuarda ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz turizmi kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turizm merkezleri, tur operatörleri ile acenteler yer alıyor.

TATİL ROTALARI, CAZİP FİYATLAR, ERKEN REZERVASYON KAMPANYALARI

EMITT ziyaretçileri ise, fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun olan tatil seçeneklerine karar verebilecek. 28-29 Ocak tarihlerinde ziyaretçilere açık olan fuarda seyahat severlerin bütçelerine uygun tatil rotaları, cazip fiyatlar ve “Erken rezervasyon” kampanyaları ile sunulacak.

TURİZM SEKTÖRÜNÜN LİDER İSİMLERİ EMITT’TE

Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından turizm profesyonellerini, turizm belde ve kuruluşlarını ziyaretçiler ile buluşturan EMITT, bu yıl da turizm sektöründe bilgi akışı sağlayacak panellere ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında düzenlenecek ilk panel, “Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler” başlığıyla 26 Ocak Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleşecek. TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner’in moderatörlüğünde düzenlenecek panelde, DRV Başkanı Norbert Fiebig ve HOTREC Başkanı Susanne Kraus Winkler konuşmacı olarak yer alacak.

55 ÜLKEDEN 450 TUR OPERATÖRÜ AĞIRLANACAK

EMITT Turizm Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Yurtdışı Alım Heyeti Programı düzenlenecek. TravelShop Turkey işbirliğiyle gerçekleştirilecek program kapsamında, 55 ülkeden 450 tur operatörü ağırlanacak. Tur operatörlerinin geleceği ülkeler arasında Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Güney Afrika, Hindistan, İspanya,  İtalya,  Kuveyt,  Makedonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tayland, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su