Oktay Emlik

Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği kurulacak

Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği kurulacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Malezya’nın Langkawi adasında buluşan dünyanın çeşitli kentlerinin belediye başkanları, Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği’ni kuracak. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Gossau-Zürih Belediye Başkanı ve İsviçre Belediyeler Birliği Başkanı Thomas-Peter Binder’ın seçildiği birliğin Genel Sekreterlik görevini ise, duayen turizmci Hüseyin Baraner yürütecek.

Toplantıya ev sahipliği yapan Pasifik Asya Turizm Birliği (PATA) Başkanı Dr. Mario Hardy; “PATA, sürdürülebilir bir turizm endüstrisinin geliştirilmesinde dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlara yardım ediyor. Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği’nin misyonu, faaliyetlerimize uygun. 12-14 Eylül’de gerçekleşecek PATA Travel Mart, bu girişimi başlatmak için mükemmel bir fırsat olacak” dedi. (2)

TURİZMLE DE MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE ÖRTÜŞÜYOR

Kardeş şehirler olarak da bilinen “İkiz Kentler” (Twin Cities), farklı kültürler arasında dostluk ve anlayış geliştirmek, aralarında stratejik uluslararası iş bağlantıları oluşturmak için, iki şehir arasında işbirlikleri olarak gerçekleşiyor. Bu anlamda turizmle de mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Birliğin hedefleri arasında ise şehirler arası seyahatleri desteklemek ve artırmak, turizm ve seyahat ile ilgili fikir ve fikir alışverişini geliştirmek, kardeş şehirler arasında karşılıklı seyahat etmeyi ve dünya piyasalarında müşterek tanıtım ve pazarlamayı hızlandırmak, özellikle müşterek etkinlikler düzenleyerek, turizm ve seyahat yoluyla ikiz kardeşler arasındaki ilişkileri güçlendirmek yer alıyor.

dünya

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su