Haber Merkezi

Dev uçakta alkol krizi

Dev uçakta alkol krizi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinden Glasgow’a giden Boeing 777 tipi Emirates Havayolları’nın uçağında alkol komasına giren bir yolcu, Türkiye hava sahasındayken rahatsızlanınca uçak Atatürk Havalimanı’na acil inmek zorunda kaldı.
Emirates Havayolları’nın Boeing 777 tipi uçak, İskoçya’nın Glasgow kentine gitmek üzere yerel saatle 07:51’de Dubai Havalimanı’ndan kalkış yaptı. EK27 sefer sayılı A6-EGL kuyruk tescilli uçakta bulunan Douglas Mc Dougal (58) adlı bir yolcu uçakta alkol aldıktan sonra rahatsızlandı. Douglas Mc Dougal’ın bir süre sonra durumunun ağırlaşması üzerine pilot acil iniş kararı aldı. O sırada Türkiye hava sahasında oldukları için Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçen pilot acil iniş istedi. Öncelik verilen Emirates uçağı saat 10:00’da Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.
Uçağa önce yolcunun kontrolu için sağlık ekipleri girdi ve arka kapıya getirilen ambulift aracı ile Douglas Mc Dougal’ı sedye ile aşağıya indirdiler. Yolcu daha sonra aprona getirilen ambulansa bindirilerek Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Acil iniş yapan Emirates uçağı ise yeniden yakıt alarak saat 11.00’de tekrar Glasgow’a hareket etti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su