Haber Merkezi

Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne uluslararası onay

Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne uluslararası onay
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde hizmet veren iki slalom kayak pisti, uluslararası yarışmaların yapılabilmesi için onaylandı.

Kayak merkezinin Karanlık Dere bölgesinde uzunlukları yaklaşık 2 bin 500 metreyi bulan 6 ve 7 nolu pistlerde, Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından görevlendirilen İtalyan delege Ernesto Rigon ve beraberindeki heyet tarafından inceleme yapıldı. İtalyan delege Rigon, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada Sarıkamış’ın kayak için çok ideal bir yer olduğunu belirterek; “Sarıkamış doğal güzellikleri ve sarıçam ormanlarıyla bölgenin önemli bir turizm potansiyeline sahip, muazzam bir yer. Bu pistlerin ormanlık alanda olması, yarışma ve turizm kayağı için çok elverişli” dedi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi

ULUSLARARASI SARIKAMIŞ KUPASI YENİ PİSTLERDE YAPILACAK

Türkiye Kayak Federasyonu Genel Spor Direktörü Özkan Koyuncu da uluslararası yarışlar için onay alan pistlerin Sarıkamış’a ve kayak camiasına hayırlı olmasını diledi. Türkiye Kayak Federasyonu Alp Disiplini Teknik Kurul Üyesi İbrahim Demirci ise, pistlerin onaylanmasıyla Sarıkamış’ta daha çok kayak organizasyonu yapılacağını ifade ederek, kayakta 24-25 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Uluslararası Sarıkamış Kupası yarışlarının yeni onaylanan pistlerde gerçekleştirileceğini kaydetti.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor